З держслужбовців, поліцейських та інших правоохоронців можуть частково зняти броню. Відповідну заяву зробила народна депутатка від «Слуги народу» Мар’яна Безугла.
«Також розглядаємо питання частково зняття броні з держслужбовців, поліцейських та інших правоохоронців. Крім того, перенаправлення зі спецобліків, зокрема, СБУ – в ЗСУ. Адже чому на оборонних підприємствах бронь часткова, а у поліцейських повна? Наприклад», – йдеться у повідомленні нардепки.
Безугла додала, що загалом буде перегляд броні.
Варто додати, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
- на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Нагадаємо, підприємства, які мають особливе значення для економіки, ВПК чи життєзабезпечення України, можуть отримати бронювання для своїх працівників від мобілізації, однак в деяких випадках воно може бути скасовано.
До слова, Міністерство економіки планує запустити «є Бронювання» військовозобов’язаних українців до кінця поточного року. Керівники підприємства за допомогою «є-Бронювання» зможуть дізнатися, скільки військовозобовʼязаних працівників вони зможуть забронювати. Інформація стане доступною завдяки обміну даними між реєстрами органів державної влади, Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ.