Запальність, жорстокість або непоступливість здатні зруйнувати навіть найміцніші стосунки, причому це відбувається на ваших очах після чергових скандалів. Але що, якщо проблема криється набагато глибше і призводить не до відвертих конфліктів, а до поступового відчуження, яке може назрівати роками? Часто причиною такого результату є п’ять характерних рис, про які заявив психіатр Ентоні Сміт.
1. Залежна поведінка
На перший погляд це може здаватися бажанням до компромісу, але з часом стає очевидним, що партнер просто не здатний приймати рішення самостійно і постійно чекає на схвалення чи підтримку. Такі відносини часто потрапляють у кризу, адже вони перетворюються на модель «дитина-дорослий», і витримати таку несамостійну поведінку може далеко не кожен.
2. Пасивна агресія
Такі люди можуть вносити непередбачуваність у стосунки, адже ніхто не знає, як вони відреагують. Вони можуть спершу вибачитися після конфлікту, але пізніше поширювати злісні чутки, щоб «виграти суперечку» в своїй уяві, або ж довго носити в собі образу, що призведе до нового скандалу. У будь-якому випадку, їхнє невдоволення і небажання відкрито обговорити проблему з часом втомлює і виснажує оточуючих.
3. Перфекціонізм
Люди, одержимі прагненням до досконалості, зазвичай дотримуються жорстких правил, розкладів і рутини. Це контроль над власним тривожним станом через контроль над оточенням, включаючи їхнього партнера, дітей та родичів. З часом вони починають жорстко контролювати й поведінку оточуючих, що може стати джерелом напруги в стосунках.
4. Негативний світогляд
Якщо людина має схильність бачити у всьому лише негатив, це призводить до того, що люди навколо неї відчувають пригнічений емоційний стан, перестають ділитися радощами й турботами та замикаються в собі. Вічне невдоволення проявляється через сарказм, який стає основою не лише їхнього гумору, а й усього спілкування, що додає негативного відтінку кожній розмові.