Щороку з настанням холодного сезону серед любителів моди знову актуальними стає тема кашеміру. Одяг з цього матеріалу має чудовий вигляд, а ще він не поступається овечій вовні у теплоті, проте відчутно м’якший та ніжніший.
Єдине, що кусається в кашемірових виробах, – це ціна. Чому кашемір такий коштовний і як за ним доглядати, щоби зберегти цінну річ в хорошому стані якнайдовше.
Єдиною сировиною, з якого роблять цю тканину, є пух кашмірської кози. Цей вид водиться на високогірних плато Гімалаїв у Монголії та Китаї. Там ще приблизно в 11 столітті почали збирати їхню шерсть і виготовляти з неї великі теплі шалі.
До Європи цей матеріал потрапив аж на початку 19 століття і одразу спричинив фурор. Паризькі модниці закохались у легкі, теплі та красиві кашемірові шалі, а звідти слава матеріалу поширилась по світу.
Оскільки обсяг ресурсу, з якого виготовляють кашемір, досить невеликий, а на додачу технологія його виробництва досить складна, ціна на матеріал залишається стабільно високою. Пух для виготовлення тканини вичесують з кашмірських кіз лише в період линьки – у травні-червні. Для цього потрібні спеціальні гребінці. З однієї кози вдається зібрати лише близько 180 грамів пуху.
Далі тоненький, тонший за людське волосся, ворс сортують вручну, очищують та скручують у нитки. Скручування має бути якомога тугішим – від цього залежить міцність, а отже і якість тканини.
Щоби здешевити кашемір, до нього зараз додають інші волокна. Це можуть бути натуральні бавовна, вовна чи шовк або штучна віскоза. Ще дешевшою буде тканина з синтетичними домішками – акрилом, поліестером, поліамідом. Як правило, вони роблять полотно міцнішим, проте не впливають на його вигляд.
Найбільше цінується натуральний кашемір, не пофарбований штучно. Таке полотно матиме пісочний, бежевий, сірий чи коричневий колір. Проте тканину і фарбують. Полотно з довгими ворсинками цінується дорожче, з короткими і товстими – дешевше.
На відміну від овечої вовни, цей матеріал не викликає подразнення шкіри. А ще він дуже легкий і добре пропускає повітря. Тобто тілу в ньому дуже комфортно – кашемір не парить і не продувається. Не дарма його так цінують у високогірному кліматі, де погода часто буває холодна і вітряна, проте сонячна.
Із кашеміру виготовляють трикотажну та костюмну тканину, з якої шиють светри, сукні, штани і навіть пальто. Звісно, не втрачають своєї популярності кашемірові шалі. Також матеріал використовують у домашньому текстилі – для виготовлення пледів, покривал та ковдр.
Як і будь-яка натуральна тканина, кашемір дуже вибагливий у догляді. Його потрібно прати вручну, не можна викручувати і вішати сушитись, поки він не стік – це призведе до розтягування та деформації матеріалу. А ще на ньому утворюються ковтунці.
Щоби кашемірова річ служила довго, її не варто вдягати щодня. Давайте їй відвисітись між носками, щоби вона відновила форму. Періть відносно часто – після кожної 4-5 носки. Якщо на тканині з’являться плями, одразу замивайте їх прохолодною водою.
Перуть кашемір у прохолодній воді – не гарячішій за 30 градусів. Сильно не труть і делікатно полощуть. Якщо річ потрібно випрати у машинці, обирають делікатний режим без віджиму. Для догляду краще використовувати спеціальні пральні засоби і в жодному разі не застосовувати хлорні відбілювачі.
Щоби висушити кашемірову річ, її спочатку потрібно розкласти на накритій махровим рушником горизонтальній поверхні, поки з неї не стече вода, а розвішувати, лише коли вона буде майже сухою. Класти такий одяг сушитись на батарею чи на сонце не можна. Прасувати також. Ковтунці з кашеміру знімають спеціальною машинкою, а зберігають одяг у чохлі. Не зайвим буде покласти до шафи засіб проти молі.
Понад чотири мільярди людей щороку хоча б раз беруть участь в азартних іграх. У деяких…
На сьогодні вартість борщу в Україні становить 222 грн. Таким чином, за рік його вартість зросла на…
Чоловіків, які користуються додатком «Резерв+», визнають резервістами без попередження. Їм масово нараховують штрафи, блокують рахунки,…
Пенсійний фонд України роз'яснив категорії громадян, які можуть претендувати на вихід на пенсію раніше встановленого…
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що протягом кількох днів повідомить, чи маніпулює ним російський…
У Німеччині набули чинності найжорсткіші за останнє десятиліття обмеження щодо в'їзду біженців. Вперше за багато…