Восени багато городників висаджують озимий часник й міркують над тим, як краще обрати для нього грядку.
Урожай часнику значною мірою залежить від того, де саме його посадити, пише Gazeta.ua.
Щоб правильно обрати місце для цієї культури, слід насамперед враховувати попередників. Наприклад, не можна садити озимий часник на грядку, де до цього вирощували часник. Не рекомендують також його висаджувати після інших коренеплодів: моркви, буряків, картоплі. Ці культури сильно збіднюють ґрунт, а після їх збирання за місяць не можливо відновити його родючість.
Коренева система часнику залягає неглибоко. Тому в ідеалі попередники повинні мати довге коріння, щоб рослини забирали поживні речовини з різних шарів ґрунту. Часник також не слід садити після цибулі, тому що обидві ці культури схильні до тих самих захворювань і залучають одних і тих же шкідників.
Не варто висаджувати часник на грядку, удобрену гноєм, особливо свіжим. Він не встигне перепріти за місяць-два, у період між збиранням одного врожаю та посадкою часнику. На грядці зі свіжим гноєм часник виросте пухким і м’яким, він погано зберігатиметься. Тому відновлювати родючість ґрунту краще компостом, золою, мінеральними добривами або вже перепрілим гноєм.
Окрім того, часник на зиму не можна висаджувати на свіжоскопану грядку. Перекопувати землю краще за два тижні до посадки. Адже на щойно перекопаній грядці ґрунт з часом осяде, а зубчики можуть піти на більшу глибину, ніж потрібно. У результаті вони довго проростатимуть і можуть загнити. А якщо й виживуть, то часник виросте дрібним.
Не варто також висаджувати часник на грядку без добрив. Ця культура любить родючий ґрунт. Якщо посадити його відразу після збирання іншої культури, часник виросте дрібним і кволим, він частіше хворітиме. Тому приблизно за два тижні до посадки під час перекопування грядки слід внести в ґрунт калійні та фосфорні добрива.
Часник не рекомендують садити на грядку, що знаходиться у низині. Адже восени бувають часті дощі, а навесні тала вода затопить усі посадки. Тому часник може згнити. Краще віддати перевагу грядкам, розташованим на пагорбах.
Слід також звернути увагу на кислотність ґрунту. У кислому він виросте дрібним, постійно хворітиме, не розвиватиметься належним чином. Перед посадкою рекомендують перевірити кислотність ґрунту і вибрати грядку, де вона нормальна. Можна також заздалегідь розкислити ґрунт. Для цього на грядку потрібно внести золу.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…