Секрети дачників:  де не можна садити озимий часник

Восени багато городників висаджують озимий часник й міркують над тим, як краще обрати для нього грядку.

Урожай часнику значною мірою залежить від того, де саме його посадити, пише Gazeta.ua.

Щоб правильно обрати місце для цієї культури, слід насамперед враховувати попередників. Наприклад, не можна садити озимий часник на грядку, де до цього вирощували часник. Не рекомендують також його висаджувати після інших коренеплодів: моркви, буряків, картоплі. Ці культури сильно збіднюють ґрунт, а після їх збирання за місяць не можливо відновити його родючість.

Коренева система часнику залягає неглибоко. Тому в ідеалі попередники повинні мати довге коріння, щоб рослини забирали поживні речовини з різних шарів ґрунту. Часник також не слід садити після цибулі, тому що обидві ці культури схильні до тих самих захворювань і залучають одних і тих же шкідників.

Не варто висаджувати часник на грядку, удобрену гноєм, особливо свіжим. Він не встигне перепріти за місяць-два, у період між збиранням одного врожаю та посадкою часнику. На грядці зі свіжим гноєм часник виросте пухким і м’яким, він погано зберігатиметься. Тому відновлювати родючість ґрунту краще компостом, золою, мінеральними добривами або вже перепрілим гноєм.

Окрім того, часник на зиму не можна висаджувати на свіжоскопану грядку. Перекопувати землю краще за два тижні до посадки. Адже на щойно перекопаній грядці ґрунт з часом осяде, а зубчики можуть піти на більшу глибину, ніж потрібно. У результаті вони довго проростатимуть і можуть загнити. А якщо й виживуть, то часник виросте дрібним.

Не варто також висаджувати часник на грядку без добрив. Ця культура любить родючий ґрунт. Якщо посадити його відразу після збирання іншої культури, часник виросте дрібним і кволим, він частіше хворітиме. Тому приблизно за два тижні до посадки під час перекопування грядки слід внести в ґрунт калійні та фосфорні добрива.

Часник не рекомендують садити на грядку, що знаходиться у низині. Адже восени бувають часті дощі, а навесні тала вода затопить усі посадки. Тому часник може згнити. Краще віддати перевагу грядкам, розташованим на пагорбах.

Слід також звернути увагу на кислотність ґрунту. У кислому він виросте дрібним, постійно хворітиме, не розвиватиметься належним чином. Перед посадкою рекомендують перевірити кислотність ґрунту і вибрати грядку, де вона нормальна. Можна також заздалегідь розкислити ґрунт. Для цього на грядку потрібно внести золу.

Лисенко Катерина

Recent Posts

У Раді пропонують карати деяких українців за використання Telegram: що відомо

За користування Telegram для службової комунікації в державних установах вживатимуть дисциплінарні стягнення. Про це в…

7 хв. ago

Стане дідусем в 11-й раз: донька Дональда Трампа вагітна первістком (фото)

Тіффані Трамп та її чоловік Майкл Булос очікують на народження своєї першої дитини, повідомив у…

15 хв. ago

Такого не було понад 20 років: Землю накрила потужна магнітна буря

Землю накрила потужна магнітна буря! Вона принесе з собою яскраве полярне сяйво. Кажуть, що в найближчі…

20 хв. ago

РФ намагається взяти Покровськ у котел: військовий експерт про загрози

Основною ціллю армії агресорки Росії залишається Покровськ у Донецькій області. Окупанти намагаються взяти місто в "котел". Про…

24 хв. ago

Жінка покинула свій дім через 100 єнотів: що вони утнули (фото)

Американка була змушена покинути свій дім, коли від 50 до 100 єнотів оточили його і…

33 хв. ago

У Києві чоловік задушив жінку: все заради Toyota Prado

У Києві 27-річний чоловік підозрюється в умисному вбивстві знайомої заради її автомобіля Toyota Prado.  Про це повідомили у пресслужбі…

41 хв. ago