Вчені розповіли, як дві дози Pfizer захищають від штаму “Дельта”

Ефективність вакцини Pfizer (BNT162b2) від нового штаму «Дельта» після повного курсу імунізації із двох доз препарату становить 88%

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в New England Journal of Medicine, передає Експерт з посиланням на сайт Укрінформ.

Ефективність вакцини Pfizer (BNT162b2) від нового штаму “Дельта” після повного курсу імунізації із двох доз препарату становить 88,0%, у той час, як дві дози цієї вакцини захищали від штаму “Альфа” на 93,7%.

Згідно з дослідженням, дві дози вакцини Astra Zeneca (ChAdOx1 nCoV-19) захищають від штаму “Дельта” на 67,0% порівняно з 74,5% захисту від попередньо розповсюдженого штаму “Альфа”

“Ми помітили лише незначні розбіжності в ефективності вакцин щодо варіанту “Дельта” у порівнянні з варіантом “Альфа” після отримання двох доз вакцин”, – зазначили вчені.

Різниця є більшою у тому, що стосується боротьби вакцин зі штамом “Дельта” після введення лише однієї дози кожного з препаратів.

Одна доза вакцини Pfizer виявилася ефективною від цього штаму лише на 36%, а одна доза препарату Astra Zeneca показала ефективність 30%.

“Наше дослідження щодо послабленої ефективності після першої дози підтвердить намагання щодо максимального двохдозного введення вакцини серед вразливих груп населення на тлі циркуляції штаму “Дельта”, – сказали вчені.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии