Україна повернеться до спрощеного оформлення електронних лікарняних

Електронний лікарняний можна отримати дистанційно, без відвідування медичного працівника.

Україна повернеться до виписки електронних лікарняних дистанційно без відвідування медичного працівника. Про це сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі ICTV, передає Експерт з посиланням на Кореспондент.

“Ми зараз ухвалили рішення і повернемося до спрощеної процедури виписки електронних лікарняних, які робитимуться дистанційно без відвідування медичного працівника. Тільки на п’ятий день потрібно буде його закрити або прийти, щоб лікар подивився та прийняв подальшу тактику лікування”, – сказав Ляшко.

Міністр зазначив, що в останні тижні фіксується зростання захворюваності на COVID-19 та зростання навантаження на екстрену медичну допомогу та первинну ланку.

“Про сімейних лікарів – у них теж зараз понаднормові робочі години, у них теж люди хворіють, і часто не приходять на роботу через те, що перебувають на самоізоляції. І ми також повинні розуміти, що за такої кількості випадків коронавірусної хвороби іноді не виходить додзвонитися “з першого разу до свого сімейного лікаря, тому що великий потік пацієнтів”, – сказав Ляшко.

Також, за його словами, зростає навантаження на екстрену медичну допомогу.

“Тому ще раз хотів би звернутися до людей і сказати: температура 38 – не привід викликати екстрену медичну допомогу. Температура, яка знижується жарознижувальними препаратами, – це консультація із сімейним лікарем для того, щоб обрати тактику лікування”, – наголосив міністр.

Голова МОЗ закликав українців зберігати спокій та не займатися самолікуванням.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии