США і Китай є головною загрозою миру та існуванню людства — Кісінджер

США та Китай є головною загрозою миру та самому існуванню людства, оскільки взяли курс на конфлікт один з одним і мають визнати цей факт, заявив колишній держсекретар та радник президента США з нацбезпеки Генрі Кісінджер.

За його словами, поточний стан відносин між двома країнами вкрай небезпечний і нагадує стан справ перед Першою світовою війною, коли «в жодній із сторін немає значних можливостей для політичних поступок, а будь-яке порушення рівноваги може мати катастрофічні наслідки».

Кісінджер вважає, що внаслідок гіпотетичного військового конфлікту навколо Тайваню буде знищено як сам острів, так і світову економіку, яка втратить джерела постачання мікропроцесорів.

Також екс-радник президента США з нацбезпеки Генрі Кісінджер заявив, що Україну потрібно прийняти до НАТО для того, щоб вона не змогла розпочати війну з Росією за повернення своїх територій після закінчення нинішньої війни.

Таку думку Генрі Кісінджер висловив в інтерв’ю The Economist.

Він нагадав, що раніше, до вторгнення Росії в Україну, послідовно виступав за нейтральний статус Києва, але тепер змінив свою думку.

«Наразі я перебуваю в дивному становищі, коли люди кажуть: «Він передумав, тепер він є повноправним членством України в НАТО». І моя причина для цього двояка. По-перше, Росія більше не є такою загрозою, якою вона була раніше. Отже, виклики Росії слід розглядати в іншому контексті.

А по-друге, ми зараз озброїли Україну настільки, що вона стане найзброєнішою країною з найменш стратегічно досвідченим керівництвом у Європі. Якщо війна закінчиться так, як вона, ймовірно, закінчиться, коли Росія втратить багато своїх завоювань, але збереже Севастополь, у нас може бути незадоволена Росія, але також і незадоволена Україна – тобто баланс незадоволеності.

Тому для безпеки Європи краще мати Україну в НАТО, де вона не зможе приймати на національному рівні рішення щодо територіальних претензій», – пояснив свою позицію Кісінджер.

При цьому екс-держсекретар називає найвірогіднішим результатом війни в Україні, що кордон перебуватиме «десь на лінії status quo ante, яка існувала до 24 лютого 2022 року».

Це не ідеальний результат. Це моя думка, що, ймовірно, відбудеться», – сказав Кісінджер.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии