Новини

Вчені виявили найяскравішу планету у космосі

Астрономам вдалося знайти у відносній близькості до Землі найяскравішу планету поза Сонячною системою.Згідно з новою науковою роботою, опублікованою у виданні Astronomy and Astrophysics, астрономам вдалося знайти у відносній близькості до Землі найяскравішу планету поза Сонячною системою. Вона відбиває 80% світла своєї рідної зірки. Але її насправді не повинно існувати, пише Phys.

Учені використали космічний телескоп «Хеопс» для нового спостереження за відомою вже три роки планетою під назвою LTT9779b. Вона розташована відносно близько до Землі – на відстані 260 світлових років. Температура на цій планеті становить приблизно 2 тис. градусів за Цельсієм, що не передбачає наявність хмар. До того ж планета LTT9779b розташована так близько до своєї зірки, що рік тут триває всього 19 годин.

Але виявилося, що хмари з металу на цій планеті все-таки існують, як показало нове дослідження. Вони з’являються в результаті випаровування під впливом тепла своєї зірки. Якщо є хмари, то значить, тут є й атмосфера, що дуже несподівано для планети, розташованої так близько до своєї зірки, кажуть учені.

Саме металеві хмари заважають зоряному випромінюванню знищити атмосферу, і водночас вони діють як своєрідне планетарне дзеркало. Тобто планета завдяки цим хмарам відбиває приблизно 80% світла своєї зірки. Отже, за словами вчених, це перша найяскравіша планета поза Сонячною системою. Яскравість планети LTT9779b можна порівняти з яскравістю Венери в нашому нічному небі, яка є другим найяскравішим об’єктом після Місяця.

 Дослідники також з’ясували, що ця планета за розмірами схожа на Нептун і у 5 разів більша за Землю. Проте раніше астрономи не знаходили таких планет з орбітами навколо своїх зірок, які становлять менш ніж 24 годин. Річ у тім, що решта планет, у яких рік становить менше за земну добу, були або газовими гігантами, що в 10 разів більші за Землю, або кам’янистими планетами, що у 2 рази менші за нашу планету.

Астрономи вважають, що такої планети розміром із Нептун не повинно існувати так близько до своєї зірки, але все ж вона є. І це змінює уявлення про еволюцію планет. Що ж стосується телескопа «Хеопс», то Європейське космічне агентство відправило його у космос 2019 року для вивчення планет, розташованих поза Сонячною системою.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди подорожувати у 2025 році: рейтинг найкращих напрямків

Десять найкращих міст-напрямків у світі для подорожей на 2025 рік назвав сервіс Tripadvisor, який склав відповідний рейтинг.  Отже,…

10 хв. ago

Буде дорожчати щомісяця: буханець хліба стане розкішшю для простих українців

Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…

19 хв. ago

Неправомірні дії представників ТЦК: адвокат дав важливу раду військовозобов’язаним

Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…

27 хв. ago

Українці можуть отримати 40 тисяч гривень: кому і коли виплатять допомогу

Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…

34 хв. ago

10 правил, які допоможуть схуднути тим, хто вже все спробував

Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…

43 хв. ago

Мобілізація 18-річних: у Раді пояснили, чому саме лише збільшення чисельності ЗСУ не спрацює

Протягом останніх тижнів в Україні все гучніше лунають розмови про доцільність зниження мобілізаційного віку до…

52 хв. ago