Новини

Вчені виявили найяскравішу планету у космосі

Астрономам вдалося знайти у відносній близькості до Землі найяскравішу планету поза Сонячною системою.Згідно з новою науковою роботою, опублікованою у виданні Astronomy and Astrophysics, астрономам вдалося знайти у відносній близькості до Землі найяскравішу планету поза Сонячною системою. Вона відбиває 80% світла своєї рідної зірки. Але її насправді не повинно існувати, пише Phys.

Учені використали космічний телескоп «Хеопс» для нового спостереження за відомою вже три роки планетою під назвою LTT9779b. Вона розташована відносно близько до Землі – на відстані 260 світлових років. Температура на цій планеті становить приблизно 2 тис. градусів за Цельсієм, що не передбачає наявність хмар. До того ж планета LTT9779b розташована так близько до своєї зірки, що рік тут триває всього 19 годин.

Але виявилося, що хмари з металу на цій планеті все-таки існують, як показало нове дослідження. Вони з’являються в результаті випаровування під впливом тепла своєї зірки. Якщо є хмари, то значить, тут є й атмосфера, що дуже несподівано для планети, розташованої так близько до своєї зірки, кажуть учені.

Саме металеві хмари заважають зоряному випромінюванню знищити атмосферу, і водночас вони діють як своєрідне планетарне дзеркало. Тобто планета завдяки цим хмарам відбиває приблизно 80% світла своєї зірки. Отже, за словами вчених, це перша найяскравіша планета поза Сонячною системою. Яскравість планети LTT9779b можна порівняти з яскравістю Венери в нашому нічному небі, яка є другим найяскравішим об’єктом після Місяця.

 Дослідники також з’ясували, що ця планета за розмірами схожа на Нептун і у 5 разів більша за Землю. Проте раніше астрономи не знаходили таких планет з орбітами навколо своїх зірок, які становлять менш ніж 24 годин. Річ у тім, що решта планет, у яких рік становить менше за земну добу, були або газовими гігантами, що в 10 разів більші за Землю, або кам’янистими планетами, що у 2 рази менші за нашу планету.

Астрономи вважають, що такої планети розміром із Нептун не повинно існувати так близько до своєї зірки, але все ж вона є. І це змінює уявлення про еволюцію планет. Що ж стосується телескопа «Хеопс», то Європейське космічне агентство відправило його у космос 2019 року для вивчення планет, розташованих поза Сонячною системою.

Ольга Степанова

Recent Posts

Хлопчику загрожує довічна інвалідність після того, як вчитель змусив його присідати

У 13-річного китайського хлопчика діагностували рабдоміоліз, стан, що загрожує життю, після того, як у літньому…

4 хв. ago

Чи знизять мобілізаційний вік в Україні до 20 років. У Раді розкрили деталі

Верховна Рада не обговорює зниження мобілізаційного віку в Україні до 20 років. Про це заявив народний депутат…

13 хв. ago

Експерти розповіли, як під час купівлі розпізнати європейські автомобілі-потопельники

На українському ринку знову з’явилися свіжопригнані з-за кордону машини-потопельники, цього разу з європейського ринку. У…

21 хв. ago

Як виглядає найстаріший крокодил у світі, у якого понад 10 тисяч нащадків (відео)

Найстарший крокодил на планеті вражає не лише своїм віком, але й числом нащадків. Цей гігант,…

39 хв. ago

Мажор втік з курорту через переслідування офіціанта, який отримав від нього 500 євро на чай

Італійський відпочивальник, ім’я якого не розголошується, заприсягся ніколи більше не повертатися на Французьку Рив'єру. Це…

48 хв. ago

На таких машинах заборонять їздити: у Раді пішли на радикальні заходи

Вже найближчим часом в Україні можуть запровадити нову заборону для водіїв. Верховна Рада планує розглянути законопроєкт,…

54 хв. ago