По Дніпру знову запустять швидкісні теплоходи «Ракета»

Дніпром курсуватимуть швидкісні теплоходи «Ракета». Першим планується запустити маршрут «Київ – Канів» із зупинками в інших містах.

Про це повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, передає Експерт.

За її словами, такі маршрути створюють насамперед з туристичною метою.

Передбачається, що від Києва до Канева «Ракета» буде плисти близько двох годин.

«Це розрахункова швидкість. Але потрібно провести тестування, скільки часу займе конкретно. Тому що такі тестування не проводилися кілька років. Водночас, може, десь річка стала дрібною. Тобто усе це потрібно вивчати. Є прогулянкові теплоходи. От вони до Канева будуть плисти близько 5 годин. А це дуже довго, адже на машині можна доїхати за 3»

— Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму

Зараз фахівці вивчають логістику по Дніпру.

«Спілкуємось з власниками таких плавзасобів, а також із потенційними інвесторами з країн Західної Європи, щоб такі маршрути Дніпром знову запустити», – додала Леськів.

«Ракета» – серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні у 1970-х функціонували понад 150 «Ракет». Однак після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним і більшість суден продали за кордон. Частина «Ракет» досі курсують у Греції, в Таїланді і Канаді. Станом на 2018 рік в Україні на утриманні перебували чотири «Ракети».

Новости партнеров