Київських підприємців із «списку Forbes» спіймали на перепродажі сухпаїв для ЗСУ – ЗМІ

Популярний у Києві сервіс доставки продуктів OVO опинився у центрі скандалу – власників компанії, яка на початку повномасштабного вторгнення рф заснувала власний фонд, спіймали на торгівлі сухпаями для ЗСУ та фейковій благодійній діяльності.

Про це повідомляє UBR з посиланням на матеріали, зібрані групою аналітиків ГО «Вільне».

Під час перевірки «Благодійного фонду «ОВО» були виявлені ознаки сумнівної діяльності. Наприклад, відсутність детальної та регуляторної фінансової звітності по фонду, невідповідність заяв про об’єми переданої допомоги підтвердженим показникам, суттєві борги фонду перед виробниками продуктів, які нібито волонтери «ОВО» передавали на потреби української армії і т. д, інформують журналісти.

У тексті зокрема йдеться про 10 тис. сублімованих обідів для ЗСУ, які представники фонду «ОВО» ніби ще на початку літа 2022 року передали на потреби захисників України. Пізніше з’ясувалося, що насправді ці обіди пролежали на складі компанії OVO понад 3 місяці, так і не доїхавши на «нуль».

Весь цей час сервіс намагався перепродати ці продуктові набори іншим волонтерам. Хоча публічно засновники фонду – Роман Мелкумов і Степан Зіняков – звітували, що вказані сухпаї вже відвезли військовим, сказано в матеріалі.

Окремо фонд OVO оголосив про благодійну ініціативу, в межах якої кожен охочий міг задонатити на сублімовані обіди для ЗСУ або продуктові набори для громадян, які постраждали від війни. Таким чином стартапу ніби то як вдалося зібрати 3 млн грн. Утім куди насправді пішли ці кошти – фонд так і не зміг пояснити. Офіційний запит на доступ до цієї інформації фонд залишив без відповіді.

Наразі «Благодійного фонду «ОВО» продовжує збирати донати з громадян на продуктові набори для ЗСУ і українців, які постраждали від війни. Однак, як вдалося з’ясувати журналістам, жодної гуманітарної підтримки населенню фонд давно не здійснює.

Більш детально про розслідування щодо псевдо волонтерської діяльності відомого стартапу читайте у журналістському розслідуванні видання UBR.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии