Україна очолила рейтинг найдоступніших країн для поїздки на авто

Щоб допомогти тим, хто планує поїздку за кермом цього літа, глобальний туристичний пошуковик проаналізував 31 країну Європи та оцінив їх за шістьма категоріями: погода, безпека та інфраструктура, ціни, трафік та навколишнє середовище, прокат авто, природа та пам’ятки.

З надією, що туризм знову стане можливим вже цього року, momondo.ua, глобальний туристичний пошуковик, зробив дослідження автомобільних поїздок країнами Європи, в якому Україна зайняла найвищу сходинку в рейтингу країн із найдоступнішими цінами. Про це пише Експерт.

Щоб допомогти тим, хто планує поїздку за кермом цього літа, momondo.ua проаналізував 31 країну Європи та оцінив їх за шістьма категоріями: погода, безпека та інфраструктура, ціни, трафік та навколишнє середовище, прокат авто, природа та пам’ятки. У рамках цих категорій було визначено 17 факторів, які з усіх боків характеризують країну з точки зору привабливості для мандрівників.

Європейські країни, які варто дослідити за кермом

Португалія посіла почесне перше місце як найкраща країна для автомобільної поїздки Європою, бо тут хороші дороги, чудова природа та багато пам’яток, а також невисокі ціни на оренду авто. Крім того, у Португалії багато сонця, а повітря не надо забруднене і майже немає заторів на дорогах. Іспанія посіла друге місце, отримавши високі оцінки майже в тих самих категоріях. Хоча погода в Люксембурзі не найкраща, він потрапив до трійки переможців завдяки своїй дивовижній природі та визначним пам’яткам. Крім того, тут прийнятні ціни на прокат авто, проживання і пальне та безкоштовні дороги, що зменшує вартість поїздки.

Аналіз momondo також показує, які країни отримали високі оцінки в кожній категорії. Нижче подано деякі висновки з дослідження.

Ціни

Ця категорія показує, наскільки в країні доступне пальне, проживання та паркування, а також політику плати за проїзд автомагістралями. Перше місце тут зайняла Україна, за нею слідують Литва, Росія, Польща та Румунія.

Прокат авто

У цій категорії країни відсортовано не лише за ціною на оренду, а й за рейтингами прокатних агенцій. Словаччина вийшла на перше місце через вдалу комбінацію недорогої оренди авто та високих рейтингів компаній з прокату. Також до п’ятірки увійшли Латвія, Словенія, Румунія та Польща.

Погода

Низька кількість опадів і багато сонячних днів – ось рецепт успіху Іспанії, яка посіла в цій категорії перше місце. За нею йдуть Греція, Португалія і Туреччина.

Безпека та інфраструктура

У країнах, які отримали високі оцінки в цій категорії, мало аварій і хороші дороги. Топ-5 очолює Швейцарія, за нею в рейтингу Нідерланди, Німеччина, Австрія та Швеція.

Трафік і навколишнє середовище

Ця категорія охоплює фактори, пов’язані з дорожнім рухом, такі як забруднення повітря, затори та кількість автомобілів на 1000 жителів. Вона також враховує кількість станцій для заряджання електромобілів, що важливо для водіїв екологічно чистих авто. Тут перше місце посіли Нідерланди, на другому місці Норвегія, а завершують п’ятірку Фінляндія, Ісландія та Швеція.

Природа та пам’ятки

Ця категорія включає два фактори, які насамперед впливають на рішення любителів автомобільних поїздок: краса природи та кількість визначних пам’яток. Швейцарія тут безумовний переможець з її величними горами, озерами та лісами, а крім того, вона посідає третє місце в Європі за кількістю об’єктів спадщини ЮНЕСКО відносно своєї території. На другому місці Люксембург, за ним слідують Австрія, Португалія та Словенія.

Новости партнеров