Польща замовила додаткові переносні ЗРК на фоні війни в Україні

Міністерство національної оборони Польщі уклало з Польською групою озброєнь (PGZ) контракт на постачання додаткових 600 переносних зенітно-ракетних комплексів Piorun, а також 3500 ракет, які буде вироблено польською компанією Mesko.Про це пише Експерт із посиланням на Defence-blog.

За словами глави Міноборони Польщі Маріуша Блащака, перші системи Piorun мають з’явитися до кінця цього року.

«Це продукт польської технічної думки, зброя, виготовлена ​​в нашій країні. Це також зброя, яку було випробувано під час війни в Україні. Ще до початку війни ми передали ці комплекти українцям. Виявилося, що вони ефективні… і українці використовували ці комплекти, щоби успішно захищатися від російського вторгнення. Саме тому ми вирішили доповнити контракт від 2016 року та збільшити обсяг замовлення комплектів для польських військових. Пізніше цього року вони перейдуть до солдатів польської армії», — сказав Блащак.

Маріуш Блащак додав, що нова угода щодо систем Piorun є частиною послідовного зміцнення позиції польської оборонної промисловості щодо модернізації польської армії.

Змінений контракт було підписано у грудні 2016 року, а термін його реалізації – 2023 рік.

Piorun — польський переносний зенітно-ракетний комплекс, більш відомий як ПЗРК. Це модернізована версія ПЗРК «ГРІМ», що включає однозарядну ракету малої дальності, розроблену та виготовлену польською компанією MESKO на базі радянського виробництва 9К38 «Голка» (SA-18 Grail).

Ракета Piorun може вражати маловисотні (на висоті від 10 м до 4 км) об’єкти супротивника на відстані до 4000 м.

За даними Defence24, система Piorun оснащена програмованою ГСН, стійкою до засобів протидії, а також датчиком наближення. Робота ГСН може бути налаштована на влучення в конкретну мету до пуску ракети — це підвищує ймовірність поразки. Пусковий механізм також оснащений оптико-електронним датчиком, що дозволяє вести операції як вдень, так і вночі (тепловізійний канал).

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии