Мобілізація в Україні: обмежено придатні особи можуть служити в умовах воєнного стану

В Україні триває загальна мобілізація, введена через війну з РФ: їй підлягають чоловіки від 18 до 60 років, але є й деякі категорії осіб, що звільняються від військової службВ Україні триває загальна мобілізація, введена через війну з РФ: їй підлягають чоловіки від 18 до 60 років, але є й деякі категорії осіб, що звільняються від військової служби. Вони можуть отримати так званий білий квиток, що видається військово-лікарською комісією (ВЛК) із визначенням категорії придатності людини до залучення у військо, пишуть Економічні новини з посиланням на Оbozrevatel.

Наявність такого документа не означає, що військовозобов’язаний зовсім звільняється від служби у воєнний час.

Обмежена придатність у воєнний час – це непридатність у мирний, але вона не означає, що військовозобов’язаний відстрочений від служби в армії.

Особи з обмеженою придатністю можуть служити в умовах воєнного стану, тому їх можуть і мобілізувати. Якщо у мирний час є доволі широкий перелік хвороб, які роблять людину непридатною до служби, то в умовах воєнного стану він значно звужується.

Так, особи, визнані обмежено придатними до військової служби, не можуть проходити її у десантних військах, плавскладі, морській піхоті та в спецспорудах.

Водночас вони придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо.

Тобто військовозобов’язаного не можуть направити в бойову частину на передову, але можуть мобілізувати й залишити, до прикладу, проходити службу при військкоматі.

Саме під час проходження медичної комісії вказується, які види служби та воєнні роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю. Це залежить і від фізичного стану здоров’я, і від військової спеціальності, обійманої посади, віку та роботи військовозобов’язаного.

Отже, якщо почнеться четверта хвиля мобілізації, таку людину направлять на медкомісію (ВЛК), де повинні будуть видати копію постанови, з переліком тих робіт та видів служби, які їй протипоказані за станом здоров’я.

Що таке «білий» квиток?

Військовий квиток – це документ, у якому вказана придатність чи непридатність людини до військової служби. Висновки про ступінь придатності/непридатності призовника роблять фахівці військово-лікарської комісії.

«Білий» квиток – це розмовна назва військового квитка для тих чоловіків, які не придатні до військової служби за станом здоров’я та/або з інших причин не служили в армії.

Що означають категорії в «білому» квитку?

Якщо людина має такий квиток, то у ньому може бути вказана одна з категорій:

– обмежено придатний до військової служби;

– непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;

– непридатний до військової служби з виключенням із військового обліку.

Наголошується, що чоловіки, які мають першу та другу категорію, можуть бути призвані у воєнний час на військову службу в тилу. Ті ж, у кого в квитку вказана третя категорія, – не підлягають мобілізації.

Куди можуть мобілізувати тих, хто має «білий» квиток

Відповідно до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», затвердженого Міністерством оборони, чоловіки, які потрапляють під категорії «обмежено придатний до військової служби» і «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час», можуть служити у:

– частинах забезпечення;

– військових комісаріатах, установах, організаціях;

– навчальних закладах.

Як уже згадувалося, тих, хто має «білий» квиток, не візьмуть у десантно-штурмові війська, морську піхоту чи плавсклад.

Зауважимо, що під час загальної мобілізації з України можуть виїхати лише ті власники «білих» квитків, які мають третю категорію – «непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку».

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии