4 умови відчуження майна під час воєнного стану

Під час воєнного стану в українців можуть примусово відчужувати приватну власність з метою суспільної необхідності.Про це йдеться у статті 41 Конституції України, статті 353 Цивільного кодексу України, статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», статті 3 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», пишуть Економічні новини з посиланням на Mmr.

Згідно чинного законодавства є 4 умови відчуження майна під час воєнного стану:
Відчуження майна приватних осіб може здійснюватись виключно за умови повної компенсації його вартості (з попереднім або наступним відшкодуванням вартості). Безоплатно можуть вилучати лише майно, що перебуває у держаній власності.
Рішення про відчуження майна приймає виключно вище командування Збройних сил України або окремо визначені їх підрозділи та за погодженням з державною адміністрацією. Без погодження допускається ухвалення рішення лише у місцях бойового зіткнення.
При примусовому відчуженні майна обов’язково складається акт затвердженої форми.
Перед примусовим відчуженням обов’язково здійснюється оцінка ринкової вартості майна. Оригінал висновку надають власнику. Розмір оцінки можна оскаржити в суді.

Пам’ятайте, що відчуження можливе лише у виняткових випадках. Воно може здійснюватись лише при одночасному дотриманні зазначених чотирьох умов.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии