Молдова та Румунія бояться ядерної катастрофи в Україні

Румунія передала Молдові мільйон пігулок від радіації через побоювання, що війна в Україні може спровокувати ядерну катастрофу.Національне агентство громадського здоров’я Молдови передало таблетки в центри громадського здоров’я по всій країні під керівництвом Комісії з надзвичайних ситуацій Молдови, інформує Експерт.

Ризик ядерної аварії на Запорізькій АЕС змусив владу Молдови вжити превентивних заходів та поінформувати населення про заходи захисту, про які громадяни повинні знати.

Головне управління медичної та соціальної допомоги муніципалітету Кишинева видало кілька порад населенню.

Медичні органи рекомендують приймати таблетки йодиду калію, щоб запобігти поглинанню радіоактивного йоду щитовидною залозою. Таблетки можна приймати лише особам молодше 40 років, у разі ядерної аварії та протягом 24 годин після її виникнення.

«Ці пігулки рекомендуються лише у разі великої ядерної аварії. Таблетки не мають профілактичного ефекту», – попередили в Міністерстві охорони здоров’я Молдови.

«Радіологічної небезпеки наразі немає. Ми закликаємо населення зберігати спокій», – заявили в МОЗ.

Тим часом Румунія закупила 30 мільйонів таблеток з йодом для розповсюдження серед населення через побоювання можливої ​​ядерної загрози через війну в Україні. Таблетки коштують близько 6 мільйонів євро. Їхню вартість покрили з державного резерву Румунії.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии