Який колір в інтер’єрі найбільше втомлює

Нове дослідження в області дизайну інтер’єру розкриває несподіваний факт: деякі кольори можуть спричиняти втому і негативно впливати на наше самопочуття.І, незважаючи на те, що багато хто міг би припустити, що це будуть яскраві або темні кольори, дослідження виявило, що найбільше втомлює колір… фіолетовий, пишуть Економічні Новини.
Група науковців здійснила серію експериментів, де учасникам демонструвалися різні кольори протягом тривалого періоду часу, а потім оцінювалися їхні фізичні та емоційні стани. Виявилося, що при довготривалій експозиції до фіолетового кольору відбувалася збільшена втома, знижена концентрація та почуття неспокою.
Вчені пояснюють це тим, що фіолетовий колір має високу частоту хвиль, що може створювати надмірну стимуляцію візуальної системи. Це викликає напруження м’язів очей та психологічний дискомфорт. Також відмічено, що фіолетовий колір може сприяти зниженню настрою і викликати відчуття тривоги у деяких людей.
Отже, якщо ви плануєте оновити свій інтер’єр або облаштовуєте своє робоче місце, можливо, варто обмежити використання фіолетового кольору або вибрати більш помірні відтінки. Важливо зберігати баланс та враховувати індивідуальні особливості кожної людини

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии