В Україні скасують святкування 9 травня

У Верховну Раду України внесено законопроект, яким пропонується радикально змінити святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Текст законопроекту опубліковано на сайті українського парламенту, пишуть Економічні новини з посиланням на Апостроф.

Автори документа пропонують скасувати святкування в Україні Дня перемоги над нацизмом 9 травня та перенести це свято на 8 травня – День пам’яті та примирення. Водночас, 9 травня, пропонується відзначати День Європи.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що комуністичний режим СРСР спеціально встановив окрему від Європи дату відзначення закінчення Другої світової війни. Радянський Союз, а потім і Російська Федерація перетворили 9 травня на інструмент пропаганди та досягнення політичних цілей, розпалювання воєн,виправдання своїх злочинів проти людяності.

«Відзначання в Україні Дня перемоги 9 травня є нелогічним та неприйнятним, особливо після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. Україна має вшановувати пам’ять загиблих та відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усією Європою та всім цивілізацією 8 травня. А 9 травня – разом із державами-членами Європейського Союзу відзначати День Європи» , — йдеться у записці до документа.

Там же написано, що ухваленняпроекту закону сприятиме остаточному звільненню України від російської парадигми Дня перемоги, дозволить відзначати спільно з народами Європи 8 травня День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 9 травня – День Європи.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии