В Україні є вакцини проти коронавірусу, термін придатності яких закінчується – головний санлікар

У МОЗ назвали дві вакцини, які є в Україні пріоритетними.

В Україні є вакцини проти коронавірусу, термін придатності яких закінчується вже восени 2021 року. Міністерство охорони здоров’я планує максимально ефективно їх використати. Про це Фактам ICTV повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, інформує Експерт.

Кузін наголосив, що жодна вакцина з вичерпаним терміном придатності не буде використана на території України. Водночас першими використовуватимуть в країні саме ті вакцини, термін придатності яких добігає кінця.

За даними санлікаря, у жовтні-листопаді збігає термін застосування для близько 3 мільйон доз AstraZeneca на обласних складах. А також близько 1,1 мільйона вакцини Pfizer, яка має термін придатності до кінця листопада та до кінця грудня.

“У середньому Україна робить 120-150 тис. щеплень протягом однієї доби і близько мільйона протягом тижня. Тому це кількість реально використовувати до кінця терміну придатності”, – наголосив Кузін.

Вакцини будуть перерозподіляти між регіонами, щоб максимально не втратити жодної дози. “Якщо в якомусь регіоні вакцина має ризик бути невикористаної до кінцевого терміну зберігання, вона розподіляється в ті регіони, де вона використовується більш активно”, – пояснив Кузін. Відтак, зрозуміло, що найближчим часом в Україні будуть вакцинувати від коронавірусу препаратами від AstraZeneca і Pfizer.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии