Названо симптоми коронавірусу, які можуть залишитися навіть після одужання

Через появу в нашому житті коронавірусу з’явилося безліч досліджень, які стверджують, що деякі симптоми COVID-19 можуть залишитися з нами назавжди або, принаймні, тривати довше, ніж інші.

Цей новий стан був описаний за допомогою різних термінів, включаючи „довготривалий COVID”, який може мати значний вплив на здоров‘я та якість життя. Інколи симптоми COVID-19 можуть зберігатися місяцями. Вірус може вражати легені, серце та мозок, що підвищує ризик довготривалих проблем зі здоров’ям. Про це розповідають експерти Лабораторії доктора Рьодгера, інформує Експерт.

Більшість людей, хто хворіє на коронавірусну хворобу (COVID-19), одужують за декілька тижнів. Проте у деяких пацієнтів (навіть тих, у кого був легкий перебіг хвороби), залишаються симптоми після первинного одужання.

Цей стан було прийнято називати постковідний (COVID-19) синдром або «довготривалий COVID-19».

Люди похилого віку та пацієнти у тяжкому стані частіше за всіх зіштовхуються з тривалими (затяжними) симптомами. Навіть молоді та здорові люди можуть відчувати нездужання протягом декількох тижнів або місяців після зараження.

Найбільш поширеними ознаками та симптомами, що залишаються навіть після одужання, є:

  • Відчуття втоми;
  • Задишка;
  • Кашель;Біль у суглобах;
  • Біль у животі;
  • Біль у м’язах та головний біль;
  • Пришвидшене серцебиття;
  • Втрата запаху та смаку;
  • Проблеми зі сном, концентрацією уваги та пам’яттю;
  • Випадіння волосся.

Коронавірусна хвороба COVID-19 відмічається, в першу чергу, ураженням легень, проте може вплинути і на роботу інших органів. Це може підвищувати ризик виникнення довготривалих проблем зі здоров’ям.

Органи, на які може вплинути COVID-19:

Серце. Результати досліджень, проведених через місяць після одужання від COVID-19, показали тривале пошкодження серцевого м’яза (навіть у пацієнтів з легким перебігом хвороби). Це може підвищити ризик виникнення серцевої недостатності або інших ускладнень серцево-судинної системи у майбутньому.

Легені.Пневмонія, викликана COVID-19, може спричинювати тривале пошкодження крихітних повітряних мішечків (альвеол) у легенях. Рубцева тканина, що утворюється, у результаті призводить до тривалих проблем із диханням.

Мозок. Навіть у молодих людей COVID-19 може спричинити інсульти, судоми та синдром Гієна-Барре — стан, що викликає частковий параліч. COVID-19 також збільшує ризик розвитку хвороби Паркінсона та хвороби Альцгеймера.

COVID-19 може вплинути на злипання тромбоцитів та формування кров’яних згустків. Якщо великі тромби викликають інфаркти та інсульти, то більшість уражень серцево-судинної системи, спричиненої COVID-19, проявляється формуванням маленьких тромбів, що блокують капіляри серцевого м’яза. Також тромби уражають легені, ноги, печінку і нирки. COVID-19 може ослаблювати стінки кровоносних судин та викликати кровотечі, що сприяє виникненню потенційно довготривалих проблем з печінкою та нирками.

Проблеми з настроєм та втомлюваністю

Часто пацієнтам з певними симптомами COVID-19 слід проходити терапію в лікарнях у відділеннях інтенсивної терапії за допомогою механічних засобів (напр. апаратів штучного дихання). Після цього у людей може розвинутися синдром посттравматичного стресу, депресія та тривога. Багато людей, хто одужали від SARS, страждають на синдром хронічної втоми.

Варто зазначити, що цей синдром є комплексом розладів, що характеризується надзвичайною втомою, яка посилюється під час фізичної або розумової активності та не проходить навіть під час відпочинку. Це може бути і з пацієнтами, хто переніс COVID-19.

Дотепер багато чого невідомо про те, як COVID-19 вплине на людей з часом. Однак вчені рекомендують лікарям уважно стежити та контролювати стан пацієнтів, хто переніс COVID-19. Це дасть можливість побачити, як функціонують системи їх органів після одужання.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии