Російська зброя неефективна і застаріла, бронетехніка та вертольоти не можуть протистояти вогню зі стрілецької зброї, а ракети, що використовуються, мають лише 33-відсотковий шанс вразити ціль.Про це йдеться у звіті українського Міноборони, з яким ознайомилась The Times, інформує Експерт.
У звіті відомства йдеться про те, що російська зброя, отримана Києвом у боях, ненадійна і не відповідає сучасним вимогам. Газета наводить кілька конкретних прикладів.
Вертоліт Ка-52 «Алігатор». У Москві цей вертоліт називають «літаючим танком», його броньована кабіна має витримувати влучення куль калібру 12,7 мм. Але насправді Ка-52 — один із найсучасніших у Росії — може бути вражений патронами калібру 7,62 мм.
Крилата ракета “Калібр”. Її шанси вразити ціль становлять лише 33%, оцінюють у Києві. При цьому близько 30% використаних у війні ракет у результаті потрапили по цивільних об’єктах. Точність ще однієї ракети, яка не називається, українські військові оцінили у 49%.
Бронеавтомобіль Урал-63706-0010 “Торнадо-У” має “слабкий захист від ураження стрілецькою зброєю”.
Машина піхоти БМД-4М теж слабко захищена від стрілецької зброї, уламків мін та снарядів, вважають у Києві. Українська армія захопила понад 10 таких машин.
Основний бойовий танк Росії Т-72Б3, бронетранспортери БТР-82А та інша бронетехніка виявилися беззахисними перед поставлених Заходом протитанкових переносних ракетних комплексів.
Безпілотник «Орлан-10» складається з великої кількості іноземних запчастин, які швидко зношуються, через що апарат виходить із ладу. У безпілотнику “Елерон-3СВ” стоїть камера Olympus, яка за характеристиками відстає від камери Sony аналогічного апарату північнокорейського виробництва.
Зенітно-ракетний комплекс «Панцир-С1», як говориться в доповіді, не здатний впоратися з одночасною атакою кількох безпілотників та беззахисний перед ударами з повітря.
Проблеми посилює ще те, що через великі втрати Росії доводиться відправляти на фронт стару радянську техніку. За даними Інституту вивчення війни (ISW) на фронті вже з’явилися радянські танки Т-62.
Щоб заповнити брак ресурсів, Росія почала збирати зброю для своєї загарбницької війни в Україні в усьому світі. У тому числі Міноборони перекидає техніку із Сирії, а потенційним постачальником артилерії може стати Північна Корея.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…