Російська зброя неефективна і застаріла, бронетехніка та вертольоти не можуть протистояти вогню зі стрілецької зброї, а ракети, що використовуються, мають лише 33-відсотковий шанс вразити ціль.Про це йдеться у звіті українського Міноборони, з яким ознайомилась The Times, інформує Експерт.
У звіті відомства йдеться про те, що російська зброя, отримана Києвом у боях, ненадійна і не відповідає сучасним вимогам. Газета наводить кілька конкретних прикладів.
Вертоліт Ка-52 «Алігатор». У Москві цей вертоліт називають «літаючим танком», його броньована кабіна має витримувати влучення куль калібру 12,7 мм. Але насправді Ка-52 — один із найсучасніших у Росії — може бути вражений патронами калібру 7,62 мм.
Крилата ракета “Калібр”. Її шанси вразити ціль становлять лише 33%, оцінюють у Києві. При цьому близько 30% використаних у війні ракет у результаті потрапили по цивільних об’єктах. Точність ще однієї ракети, яка не називається, українські військові оцінили у 49%.
Бронеавтомобіль Урал-63706-0010 “Торнадо-У” має “слабкий захист від ураження стрілецькою зброєю”.
Машина піхоти БМД-4М теж слабко захищена від стрілецької зброї, уламків мін та снарядів, вважають у Києві. Українська армія захопила понад 10 таких машин.
Основний бойовий танк Росії Т-72Б3, бронетранспортери БТР-82А та інша бронетехніка виявилися беззахисними перед поставлених Заходом протитанкових переносних ракетних комплексів.
Безпілотник «Орлан-10» складається з великої кількості іноземних запчастин, які швидко зношуються, через що апарат виходить із ладу. У безпілотнику “Елерон-3СВ” стоїть камера Olympus, яка за характеристиками відстає від камери Sony аналогічного апарату північнокорейського виробництва.
Зенітно-ракетний комплекс «Панцир-С1», як говориться в доповіді, не здатний впоратися з одночасною атакою кількох безпілотників та беззахисний перед ударами з повітря.
Проблеми посилює ще те, що через великі втрати Росії доводиться відправляти на фронт стару радянську техніку. За даними Інституту вивчення війни (ISW) на фронті вже з’явилися радянські танки Т-62.
Щоб заповнити брак ресурсів, Росія почала збирати зброю для своєї загарбницької війни в Україні в усьому світі. У тому числі Міноборони перекидає техніку із Сирії, а потенційним постачальником артилерії може стати Північна Корея.
28 листопада 2024 року в український прокат виходить біографічна драма "Марія" (Maria) з Анджеліною Джолі в головній…
Жителі Полтавської області, особливо Кременчука та околиць, отримали тривожне попередження: у разі руйнування Кременчуцької гідроелектростанції частина регіону…
Аналітики ЛУН та Work.ua дослідили, скільки середньостатистичний українець витрачає на оренду житла в різних містах.…
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає небезпечною майбутню роль мільярдера Ілона Маска в адміністрації новообраного…
Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…