Бюджет Байдена на 2024 рік передбачає більшу допомогу Україні

Адміністрація Байдена просить Конгрес виділити понад 6 мільярдів доларів на підтримку військових зусиль в Україні у 2024 фінансовому році, оскільки повномасштабне вторгнення Росії триває і не має жодних ознак послаблення. Білий дім асигнував 6 мільярдів доларів на допомогу Україні, НАТО та європейським союзникам «шляхом пріоритетного фінансування для посилення спроможностей і готовності Сполучених Штатів, їхніх союзників і партнерів перед обличчям триваючої російської агресії», — йдеться в бюджетному документі, інформує Експерт.

Бюджет також включає $63,1 млрд для Державного департаменту та USAID, що майже на $5 млн більше, ніж у минулорічному бюджеті. За даними Державного департаменту, 1,7 мільярда доларів буде виділено на підтримку України та інших партнерів, які постраждали від війни Росії проти України.

Запропонована допомога для України також включає 753 мільйони доларів, щоб допомогти країні «протистояти російському зловмисному впливу та задовольнити нові потреби, пов’язані з безпекою, енергетикою, кібербезпекою, дезінформацією, макроекономічною стабілізацією та стійкістю громадянського суспільства».

У запиті Білого дому підкреслюється готовність США підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Цей бюджет закріплює наше зобов’язання протистояти глобальним викликам і захищати Америку, — написав президент США Джо Байден, представляючи бюджет. 

«У ньому викладені найважливіші інвестиції для того, щоб витримати конкуренцію з Китаєм на глобальному рівні і продовжити підтримку України перед обличчям неспровокованої російської агресії».

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року США надали Україні понад 75 мільярдів доларів гуманітарної, фінансової та військової підтримки, згідно з даними Кільського інституту світової економіки. 

З цієї суми адміністрація Байдена спрямувала понад 31 мільярд доларів на безпекову допомогу Києву та союзникам по НАТО, згідно з даними Дослідницької служби Конгресу США.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии