Новини

Коли потрібно переходити з літньої гуми на зимову

Всі досвідчені автомобілісти знають, що літні покришки в холодну температуру “дубіють”, через що погіршується зчеплення з дорогою та траєкторія їзди стає непередбачуваною. Ось чому сезонна заміна шин – традиційна та обов’язкова процедура для українських автомобілістів.Зимова гума на колеса ТЗ має бути встановлена ​​в обов’язковому порядку з 1 грудня до 28 лютого. Глибина профілю має бути не менше 3 мм. Шиповані шини використовуються в період з 1 листопада по 31 березня зі швидкісними обмеженнями до 100 км/год на автобанах і до 80 км/год, якщо це дорога іншого значення.

І хоч “Правилами дорожнього руху” в Україні не регламентовано, коли міняти сезонні шини в автомобілях, але багато фахівців стверджують, що зимову гуму необхідно встановлювати, коли середньодобова температура приблизно дорівнює +7 градусам.

Однак важливо враховувати індивідуальні умови експлуатації кожної машини та регіональні особливості.

Так, якщо автомобіліст регулярно їздить на машині рано-вранці, пізно ввечері і вночі, то “перевзуватися” потрібно раніше. Наприкінці вересня – на початку жовтня вдень температура підвищується до 20–25 °C, але вночі може опускатися до 0…+5 градусів, і через низькі температури літня гума працюватиме не так ефективно, як зимова.

Відповідно, якщо водій експлуатує авто переважно вдень, то момент “перевзуття” можна трохи відкласти.

Регіональні особливості користування авто у різні сезони

Водночас треба пам’ятати, що у Карпатах чи північних областях перші заморозки та загалом осіннє похолодання розпочинаються раніше, тому й до сезонної заміни гуми готуватися потрібно заздалегідь.

Якщо ж йдеться про великі міста, центральні та південні регіони, то цей процес може зміщуватися на тиждень-два ближче до зими.

Цікаво, що в деяких договорах КАСКО може бути прописана обов’язкова дата, після якої застрахований автомобіль має бути “взутий” у зимову гуму, часто йдеться про 15 жовтня. А якщо це не зроблено, виплати можуть оскаржуватися.

Який штраф за їзду взимку на літній гумі в Україні

1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вводиться штраф за їзду на літню гуму взимку. Його розмір встановлено на рівні 340 гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Космічна експансія: NASA попередило про приховані плани Китаю щодо Місяця

Голова NASA Білл Нельсон на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США заявив, що…

2 години ago

Науковці виявили гени, які можуть спричиняти посттравматичний стрес

Дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного…

2 години ago

Загрожує до 8 років: поляк допомагав РФ спланувати можливий замах на життя Зеленського

Польські правоохоронці у співпраці з українською прокуратурою та Службою безпеки затримали громадянина Польщі, підозрюваного в…

2 години ago

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні ухвалили новий закон, який стосується мобілізації. Нововведення торкнуться різних категорій чоловіків. Стало відомо…

2 години ago

Готували теракти: у Німеччині затримали двох російських шпигунів

У німецькому місті Байройт арештували ймовірних російських агентів, які готували серію терактів. Як повідомляє BILD, федеральний генеральний…

3 години ago

Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично…

3 години ago