Новини

Шахраї придумали хитру схему: знімають кошти українських біженців

Багатодітній українці, яка переїхала до Канади, надійшло SMS з інформацією про те, що її посилка не буде доставлена вчасно. Після кліка за посиланням “для вибору зручної дати доставлення” через деякий час з рахунку списалися 2378 канадських доларів (майже 1600 євро).Поки нардепи зайняті так званими шахрайськими кол-центрами, група шахраїв організувала фішингову схему для викрадення коштів з рахунків українських біженців, які опинилися за кордоном. Про це свідчать результати розслідування за даними з відкритих джерел, яке провів український журналіст Михайло Багінський. Пост він опублікував у Facebook.

За його словами, багатодітній українці, яка наразі проживає в Канаді, надійшло SMS з інформацією про те, що посилка, відправлена на її ім’я, не буде доставлена вчасно, а для вибору зручної дати доставлення слід клікнути посилання.

Вона натиснула посилання для “відстеження”, що містилося в повідомленні. Після кліка на телефон автоматично встановився додаток “для відстеження”, а потім за деякий час з канадського банківського рахунку списалися 2378 канадських доларів (майже 1600 євро).

Одна з найбільших служб доставлення в Канаді називається Purolator. Додаток виявився підробкою. Згодом з’ясувалося, що на частину коштів шахраї придбали біткоїни, ще одна частина (2365.66 канадських доларів) міжнародним переказом зарахувалася на рахунок українця в Німеччині. Рахунок було відкрито в інтернет-банку QONTO.

За словами журналіста, через деякий час із ним зв’язався один із можливих учасників схеми. Людина під нікнеймом altepierde погрожувала йому поліцією.

Спільник

Ймовірні спільники з РФ

Провівши OSINT-розслідування, журналіст виявив, що ім’я користувача altepierde з’явилося на російському форумі, де продають і купують вкрадені ігрові акаунти та обговорюють методи, як обійти відеоверифікацію в банках. Коментар altepierde значився під публікацією про банк Revolut.

Ольга Степанова

Recent Posts

Космічна експансія: NASA попередило про приховані плани Китаю щодо Місяця

Голова NASA Білл Нельсон на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США заявив, що…

2 години ago

Науковці виявили гени, які можуть спричиняти посттравматичний стрес

Дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного…

2 години ago

Загрожує до 8 років: поляк допомагав РФ спланувати можливий замах на життя Зеленського

Польські правоохоронці у співпраці з українською прокуратурою та Службою безпеки затримали громадянина Польщі, підозрюваного в…

2 години ago

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні ухвалили новий закон, який стосується мобілізації. Нововведення торкнуться різних категорій чоловіків. Стало відомо…

2 години ago

Готували теракти: у Німеччині затримали двох російських шпигунів

У німецькому місті Байройт арештували ймовірних російських агентів, які готували серію терактів. Як повідомляє BILD, федеральний генеральний…

3 години ago

Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично…

3 години ago