Закон також запроваджує заборону на продаж неповнолітнім тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згорянняЗ 11 липня набув чинності заборона на паління у громадських місцях, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Він нагадав, що у грудні 2021 року Рада посилила антитютюнові обмеження, і тепер нововведення починають діяти. Зокрема, забороняється будь-яке куріння у громадських місцях, зокрема електронних сигарет, нагрівальних пристроїв, кальянів та трав’яних виробів, а в закладах громадського харчування більше не буде зон чи приміщень для куріння. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на Фокус.
За словами Радуцького, порушення закону коштуватиме українцям 51-350 грн штрафу, заклади громадського харчування можуть оштрафувати на суму 3-15 тис. грн.
Закон також запроваджує заборону на продаж неповнолітнім тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Продаж ним таких виробів каратиметься штрафом у розмірі 1020 грн, за повторне порушення протягом року покарають штрафом у розмірі 10 200 грн.
“Зазначу, що закон №1978, ухвалений Верховною Радою, наближає нас до європейського законодавства. Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном. Відповідно, закон — це ще один крок на шляху євроінтеграції”, — наголосив Михайло Радуцький.
Скільки в Україні курців?
Водночас він констатує, що соцопитування Київського міжнародного інституту соціології свідчить, що 80% українців схвалюють заборону куріння у громадських місцях тютюнових виробів для електричного нагріву. 92% опитаних підтримують заборону продажу неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет.
Однак це дослідження показало, що через війну в Україні побільшало щоденних курців: проти 2020 роком їх кількість зросла з 23,1% до 28,3%.
“Починають курити ті, хто кинув багато років тому. Нині ми можемо сприймати це лише як прикрий факт, — зазначив Радуцький. — Але сподіваюся, що в майбутньому вдасться переламати негативну тенденцію, спонукати людей знаходити інші інструменти для нейтралізації негативних емоцій та стресу”.
Військово-морський флот Росії стикається з усе більшими викликами в Балтійському морі через зусилля НАТО та…
Десять найкращих міст-напрямків у світі для подорожей на 2025 рік назвав сервіс Tripadvisor, який склав відповідний рейтинг. Отже,…
Вартість хліба в Україні збільшуватиметься через подорожчання сировини, логістики та курсових коливань валюти. Про це…
Представники ТЦК не мають права застосовувати силу під час здійснення заходів щодо оповіщення військовозобов'язаних громадян.…
Українцям розповіли, хто зможе одержати 40 тисяч гривень від держави. Про це розповіли у прес-службі Міністерства соціальної політики.…
Сучасний ритм життя спонукає нас шукати ефективні, але зручні способи підтримувати здоров'я і форму. Як…