Економіка ЄС: єврозона уникла технічної рецесії

У Євростаті розповіли про економічне зростання в єврозоні.Європейське статистичне агентство повідомило, що єврозоні не вдалося забезпечити квартальне зростання за останні три місяці 2022 року. Про це інформує Експерт із посиланням на Reuters.

Згідно з повідомленням Євростату, економічне зростання єврозони становило 0,0% у четвертому кварталі порівняно з третім і 1,8% порівняно з роком раніше. Відповідно до останніх даних, єврозона ледве уникла технічної рецесії.

Повідомляється, що у той час, як у Греції, Мальті та Кіпрі було зареєстроване квартальне зростання на понад 1%, у Німеччині, Естонії, Італії та Литві спостерігалося падіння. У Євростаті повідомили, що державні витрати склали 0,2%, зміни в запасах – 0,1% пункти, а чиста торгівля – 1,0%. Негативними були витрати домогосподарств і валове нагромадження основного капіталу.

Раніше повідомлялось, що у єврозоні спостерігалося зниження ділової активності через скорочення витрат споживачами на фоні стрімкої інфляції, що говорило про можливість настання помірної рецесії.

Європейський Центральний Банк (ЄЦБ) трохи уповільнив рекордні темпи підвищення процентних ставок, але пообіцяв, що підвищення ключових процентних ставок все ж відбудеться. І президентка ЄЦБ Крістін Лагард, і голова ФРС Джером Пауелл чітко дали зрозуміти, що очікуються нові підвищення ставок. «Ми досягли прогресу протягом останніх кількох місяців, але у нас є ще багато чого подолати, нам ще потрібно йти і нас чекає довга гра», – сказала Крістін Лагард.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии