Китаю не вигідно надавати зброю РФ — Данілов

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов висловив свою думку з приводу нейтралітету Китаю та пояснив, чому Китай не постачатиме Росії зброю.Про це пише Експерт з посиланням на РБК.
Китай не надаватиме зброю РФ
Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що Китаю не вигідно постачати зброю країні-агресорці, адже це може призвести до проблем у міжнародних відносинах та накласти на країну суттєві обмеження. Китай цього робити не буде, йому це не потрібно від слова зовсім.
«Це Росія має велике бажання втягнути Китай і інші країни, на які вона намагається розповсюджувати свій вплив,» – припустив Олексій Данілов. Також Данілов назвав Росію слабкою країною, яка у силу своєї агресивної політики нагадує «фейкове утворення». Китаю ж, на думку політика, вигідно співпрацювати з сильними та дієздатними країнами, якою Росія не є.
Данілов вбачає у позиції Китаю нейтралітет, а не підтримку РФ. «Нейтральна позиція, яку він [Китай] займає, в даному випадку абсолютно є слушною та виваженою. Звичайно, нам дуже хотілося б, щоб допомога була на нашому боці, але треба розуміти всю складність історичних процесів», – сказав Данілов.
Він наголосив, що Китай є великим геополітичним суб’єктом, з великою кількістю населення та великим ВВП, і він має вплив на світові процеси. Китай, на його думку, має своє бачення світового розвитку.
Як зазначалося раніше, Китай займає нейтральну позицію щодо війни в Україні. В кінці лютого країна висунула свій «мирний план» щодо врегулювання російсько-українського «конфлікту» . План передбачав повагу до суверенітету, припинення бойових дій, початок мирних переговорів та зняття санкцій з Росії. План зазнав критики як серед українських, так і серед західних політичних діячів.
Також, аналітики з Інституту вивчення війни до цього припускали, що підписані раніше домовленості між президентом Білорусі Лукашенком та президентом Китаю Сі Цзіньпіном можуть дозволити РФ отримати зброю від КНР в обхід західних санкцій. Державний секретар США Ентоні Блінкен попередив Китай про можливі наслідки у разі постачання Китаєм летальної зброї в РФ.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии