Ізраїль та Польща готові відновити стосунки та повернути послів до країн

Сторони висловили сподівання, що всі питання у двосторонніх відносинах у майбутньому вирішуватимуться шляхом щирого та відкритого діалогу, у дусі взаємної поваги.

Ізраїль та Польща домовилися нормалізувати відносини між країнами та повернути послів.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на РБК-Україна та на канцелярію польського президента Анджея Дуди.

Повідомляється, що Дуда провів телефонну розмову з ізраїльським президентом Іцхаком Герцогом.

«Під час телефонної розмови президенти обговорили підтримку розвитку двосторонніх відносин між Польщею та Ізраїлем. Було вирішено відновити відносини між двома країнами», — йдеться у повідомленні.

Крім того, Герцог у спільній ініціативі з прем’єр-міністром та міністром закордонних справ Ізраїлю запропонував повернути польського посла. Дуда пообіцяв призначити його найближчим часом.

Сторони висловили сподівання, що всі питання у двосторонніх відносинах у майбутньому вирішуватимуться шляхом щирого та відкритого діалогу, у дусі взаємної поваги.
Що спричинило погіршення відносин
Відносини між Польщею та Ізраїлем різко погіршилися в лютому 2019 року після заяв тодішнього ізраїльського прем’єра Біньяміна Нетаньяху у Варшаві про те, що багато поляків співпрацювали з нацистами у Другій світовій війні та «вбирають антисемітизм з молоком матері».

Після скандальної заяви Польща відмовилася від участі у саміті «Вишеградської групи», який мав відбутися в Єрусалимі у другій половині лютого. У результаті саміт було скасовано.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии