Зеленський відреагував на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

За словами Зеленського, уряд, який відповідальний за заходи щодо забезпечення прав і свобод людини, раніше напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.
Президент Володимир Зеленський відповів на петицію, у якій закликають легалізувати в Україні одностатеві шлюби. Глава держави каже, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути це питання та проінформувати про результати.

Про це йдеться на сайті президента, пишуть Економічні новини з посиланням на hromadske. 

Зеленський нагадав статтю 21 Конституції України, у якій йдеться про те, що усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах. Водночас він додав, що, згідно з 51 статтею основного закону, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Також глава держави зазначив, що в умовах воєнного стану Конституція України не може бути змінена.

За словами Зеленського, уряд, який відповідальний за заходи щодо забезпечення прав і свобод людини, раніше напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства. Саме тому президент вирішив звернутися до прем’єра з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання та проінформувати про відповідні результати.

Що за петиція?
На сайті представництва президента вона вже набрала понад 28,5 тисячі голосів, хоча для відповіді президента достатньо 25 тисяч.

Авторка петиції Анастасія Совенко виклала її суть досить коротко: «У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар».

Підтримати петицію закликав, зокрема, відомий художник Олександр Грехов, громадські організації тощо.

У травні Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, яке показало, що українці стали більш толерантними до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Більш як половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно або байдуже, а майже дві третини українців підтримують рівноправ’я.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии