В Європі інфляція продовжує зростати: споживчі ціни підскочили на 7%

В Європі зростає інфляція, посилюючи тиск на домогосподарства та зберігаючи тиск на Європейський центральний банк.У Eurostat повідомили, що споживчі ціни 20 країн єврозони у квітні підскочили на 7% порівняно з роком раніше. Базова інфляція дещо сповільнилася, але все ще залишається високою на рівні 5,6%, посилюючи очікування, що ЄЦБ продовжить підвищувати ставки, інформує Associated Press.

Економісти UniCredit і Deutsche Bank вважають більш імовірним підвищення ставок ЄЦБ на чверть пункту. Підвищення ставок є головним інструментом центральних банків проти інфляції. Підвищення ставок збільшує вартість кредиту для споживчих витрат або інвестицій у бізнес, а отже, охолоджує попит.

Cтрімке посилення монетарної політики як ЄЦБ, так і Федеральної резервної системи США викликає занепокоєння щодо її впливу на економічне зростання. США все ще переслідують побоювання щодо рецесії.

Потрясіння в банківській системі США ускладнили прийняття рішень щодо процентних ставок. У США збанкрутував другий за розмірами банк First Republic Bank, що стало третім банківським крахом за останні два місяці після Silicon Valley Bank і Signature Bank. Ці невдачі викликали занепокоєння щодо впливу швидкого зростання процентних ставок на банки, які, можливо, не змогли передбачити ці зміни та зазнали збитків.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии