Скільки продавців зброї з РФ змогли уникнути санкцій, — Reuters

Серед збройових магнатів, які не потрапили під санкції, є Алан Лушников, найбільший акціонер АТ «Концерн Калашников», оригінального виробника відомого автомата АК-47Понад три десятки російських олігархів, пов’язаних із торгівлею зброєю, а також не менш як 14 російських оборонних підприємств поки уникли санкцій Заходу.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на Еспресо та  Reuters.
Серед збройових магнатів, які не потрапили під санкції, є Алан Лушников, найбільший акціонер АТ «Концерн Калашников», оригінального виробника відомого автомата АК-47. Лушніков володіє 75% акцій фірми, згідно з останніми діловими записами, перевіреними Reuters.
Сама компанія потрапила під санкції Сполучених Штатів ще у 2014 році, коли Росія вторглася та анексувала український півострів Крим. Цього року ЄС і Велика Британія запровадили власні санкції проти концерну «Калашников».
На вебсайті компанії та в її останньому річному звіті, частка концерну сягає 95% російського виробництва кулеметів, снайперських гвинтівок, пістолетів та іншої ручної вогнепальної зброї, а також 98% ручних військових кулеметів. Серед іншого — це АК-12, оновлена версія АК-47 (кілька з них були захоплені у російських військ українськими солдатами). Концерн «Калашников» також виробляє ракети, які можна запускати як з літака, так і з землі.
Колишній заступник міністра транспорту Росії Лушников колись працював на сировинного магната Геннадія Тимченка, давнього друга Путіна. Сполучені Штати запровадили санкції проти Тимченка у 2014 році після вторгнення Росії в Крим, назвавши його членом «внутрішнього оточення» господаря кремля.
Така ж картина з концерном «Алмаз-Антей» — московським оборонним підприємством, яке спеціалізується на ракетах і зенітних системах. Компанія потрапила під санкції США, ЄС і Великої Британії, але її генеральний директор Ян Новіков не поніс покарання.
Компанія виробляє ракети «Калібр», якими Росія знищує українські військові та цивільні об’єкти.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии