У застосунку Резерв+ незабаром може з’явитися оновлення. Зокрема йдеться про оформлення відстрочки онлайн та електронне бронювання.
Про це повідомила заступниця Міноборони Катерина Черногоренко.
Що готує Міністерство оборони
Зазначено, що Міністерство налагодило взаємодії з вісьмома державними реєстрами, щоб автоматично зберігати інформацію про військовозобов’язаних, але у планах ще більше взаємодій з іншими базами даних.
“Ми вважаємо, що в деяких кейсах відстрочка має надаватись автоматично, без походу до ТЦК, без збору папірців, наприклад, людям з інвалідністю чи батькам трьох дітей. Адже ці дані вже є у держави в тому чи іншому вигляді. Наприклад, родинні зв’язки, зв’язок між батьком, матір’ю і дітьми є в Державному реєстрі актів цивільного стану. І вже зараз в нас з цим реєстром є взаємодія”, – пояснила Черногоренко.
У Міноборони планують достатньо швидко закрити найрозповсюдженіші кейси, щоб Резерв+ став абсолютно цифровим аналогом ТЦК, адже так всі сервіси будуть забирати менше часу та ресурсів громадян.
Выдстрочку онлайн хочуть випробувати протягом літа.
Згідно зі слів Катерина Черногоренко, висока ймовірність, що протягом літа також з’явиться можливість електронного бронювання.
Так воно буде доступним на порталі Дія.
“Міністерство оборони буде такою бекенд-системою, тобто системою-партнером”, – додала заступниця Міноборони.
Тобто кожен керівник підприємства отримає доступ до записів у реєстрі Пенсійного фонду стосовно своїх працівників, які підлягають бронюванню. Далі керівник зможе бронювати їх онлайн. Ця інформація буде одразу передаватися в реєстр Оберіг. Потім кожен заброньований користувач Резерв+ отримає відповідний статус в додатку.
“Статус електронного бронювання буде відображатися при формуванні електронного військово-облікового документа через застосунок. Фактично це має зайнятися декілька хвилин”, – зазначила Черногоренко.
Списки заброньованих буде направлятися до реєстру військовозобов’язаних, тобто в Оберіг.
Реєстр військовозобов’язаних перевірятиме дані в Пенсійному фонді, далі складатиметься в реєстрі фінальний статус заброньованого. Так, перезапитавши свій електронний військово-обліковий документ, людина побачить його вже в новому форматі з рядком “заброньований”.
Для цього потрібна взаємодія великої кількості відомств:
- Міністерства економіки;
- Міністерства цифрової трансформації;
- Міністерства оборони;
- Пенсійного фонду.
Зокрема Черногоренко пообіцяла назвати конкретні дати, коли вони стануть відомі.
Також заступниця Міноборони анонсувала в Резерв+:
- можливість дистанційно виправляти дані;
- можливість отримати електронне скерування на проходження ВЛК;
- онлайн-рекрутинг;
- навчання для військовозобов’язаних.
Тобто фактично вся цифрова команда Міністерства оборони планує створити повністю електронний ТЦК та СП.