В Сирії на кордоні з Ізраїлем розпочались масові протести

Один з провідних аналітиків Ізраїлю, спеціаліст з Близького Сходу Ехуд Яарі проаналізував для сайту «Мако» масові протести, що відновилися на півдні Сирії, в провінціях Ас-Суейда і Дераа. Зазначимо, що haqqin.az уважно стежить за розвитком ситуації у Сирії пише Валерій Кантор, спеціально для haqqin.az

Яарі відзначає два принципово нові моменти у нинішній хвилі протесту. По-перше, її лідируючою силою стали друзі, які до цього моменту намагалися дотримуватися нейтралітету у громадянській війні між режимом Асада та сунітською більшістю країни. По-друге, Асад поки не застосовує чинності, хоча в аналогічних випадках в інших місцях війська режиму відразу відкривали вогонь на поразку учасників демонстрацій. Найімовірніше, зазначає Яарі, іранські радники рекомендували диктатору поки що не робити цього.


Як писав раніше haqqin.az, приводом для потужних акцій протесту стало матеріальне становище, що різко погіршилося, а також спроба підтримуваних режимом банд, зайнятих виробництвом і контрабандою наркотиків, закріпитися в друзських районах. Друзи вже створили кілька озброєних груп, і їм удалося ліквідувати кілька наркобаронів.

Хвилювання починають доходити і до прикордонних селищ, що розташовані біля ізраїльської частини Голан. Цілком можливо, незабаром Ізраїлю доведеться налагодити таємні шляхи допомоги друзям, що повстали – враховуючи до того ж велику громаду їхніх єдиновірців, які живуть у єврейській державі.

24 серпня стало відомо, що духовний лідер ізраїльських друзів Муафак Тариф останніми днями підтримує постійний контакт із різними особами в САР, щоб запобігти придушенню народних виступів у друзських районах південної Сирії. Духовний лідер також висловив повну підтримку своїм сирійським побратимам у їхньому нинішньому протистоянні з режимом.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии