Міжнародна аналітика

Україні необхідний військовий захист із боку Заходу – Foreign Affairs

Присутність американських військових та сил інших держав у складі міжнародної місії під керівництвом нейтральної країни потрібна для закінчення війни РФ проти України, інформує Експерт з посиланням на haggin.az

З такою оцінкою виступили директор програми зовнішньополітичних досліджень та старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Майкл О’Хенлон та політолог з Джорджтаунського університету Ліз Говард у статті, опублікованій у журналі Foreign Affairs.

«Західні лідери мають розробити механізми безпеки та розглянути стратегічні походи до надання допомоги Україні та вибудовування майбутніх відносин з оновленою Росією без Путіна», – пишуть автори, зазначаючи, що Україні «необхідний у тому чи іншому вигляді військовий захист із боку Заходу».

За їхніми словами, Захід також має забезпечити довгостроковий мир із Москвою, що передбачає «зусилля зі стримування Росії», але також готовність до «мирного співіснування».

Одним із способів досягти цього є, на думку авторів, створення «Атлантико-Азійського співтовариства з безпеки, яке б включало багатьох членів НАТО, Україну, її союзників і будь-які бажаючі приєднатися нейтральні держави».

Автори вважають, що РФ також повинна мати можливість приєднатися до спільноти, але лише у разі зміни влади у країні. За словами О’Хенлона та Говард, така спільнота могла б, за аналогією з НАТО, мати довгострокові цілі, але основним її напрямом у короткостроковій перспективі було б забезпечення західної військової присутності на території України.

«Ці війська з країн, що входять і не входять до НАТО, стежили б за активністю російських сил, допомагали у навчанні українських військ, демобілізації, моніторингу (дотримання положень – ред.) будь-якої можливої мирної угоди і діяли б як розтяжка для запобігання можливій новій російській агресії», – пишуть автори, зазначаючи, що в рамках місії в Україні могли б розгорнути «тисячі міжнародних військових».

За їхніми словами, «на чолі цієї місії міг би стати офіцер із країни, яка не входить до НАТО, наприклад, Індії чи іншої нейтральної держави, але вона має включати війська США».

На думку авторів, Атлантико-Азіатська спільнота з безпеки повинна здійснювати стратегічне планування, обмін секретними даними між членами та проводити військові навчання. Крім того, вона може бути використана для «забезпечення мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном, допомоги з міграційною кризою та боротьби з терористичною загрозою».

Автори вважають, що міжнародна військова місія могла б бути розміщена в Україні в разі схвалення Генасамблеї ООН, де РФ не може застосувати право вето.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

15 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

25 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

32 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

39 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

48 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

57 хв. ago