Міжнародна аналітика

Україні необхідний військовий захист із боку Заходу – Foreign Affairs

Присутність американських військових та сил інших держав у складі міжнародної місії під керівництвом нейтральної країни потрібна для закінчення війни РФ проти України, інформує Експерт з посиланням на haggin.az

З такою оцінкою виступили директор програми зовнішньополітичних досліджень та старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Майкл О’Хенлон та політолог з Джорджтаунського університету Ліз Говард у статті, опублікованій у журналі Foreign Affairs.

«Західні лідери мають розробити механізми безпеки та розглянути стратегічні походи до надання допомоги Україні та вибудовування майбутніх відносин з оновленою Росією без Путіна», – пишуть автори, зазначаючи, що Україні «необхідний у тому чи іншому вигляді військовий захист із боку Заходу».

За їхніми словами, Захід також має забезпечити довгостроковий мир із Москвою, що передбачає «зусилля зі стримування Росії», але також готовність до «мирного співіснування».

Одним із способів досягти цього є, на думку авторів, створення «Атлантико-Азійського співтовариства з безпеки, яке б включало багатьох членів НАТО, Україну, її союзників і будь-які бажаючі приєднатися нейтральні держави».

Автори вважають, що РФ також повинна мати можливість приєднатися до спільноти, але лише у разі зміни влади у країні. За словами О’Хенлона та Говард, така спільнота могла б, за аналогією з НАТО, мати довгострокові цілі, але основним її напрямом у короткостроковій перспективі було б забезпечення західної військової присутності на території України.

«Ці війська з країн, що входять і не входять до НАТО, стежили б за активністю російських сил, допомагали у навчанні українських військ, демобілізації, моніторингу (дотримання положень – ред.) будь-якої можливої мирної угоди і діяли б як розтяжка для запобігання можливій новій російській агресії», – пишуть автори, зазначаючи, що в рамках місії в Україні могли б розгорнути «тисячі міжнародних військових».

За їхніми словами, «на чолі цієї місії міг би стати офіцер із країни, яка не входить до НАТО, наприклад, Індії чи іншої нейтральної держави, але вона має включати війська США».

На думку авторів, Атлантико-Азіатська спільнота з безпеки повинна здійснювати стратегічне планування, обмін секретними даними між членами та проводити військові навчання. Крім того, вона може бути використана для «забезпечення мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном, допомоги з міграційною кризою та боротьби з терористичною загрозою».

Автори вважають, що міжнародна військова місія могла б бути розміщена в Україні в разі схвалення Генасамблеї ООН, де РФ не може застосувати право вето.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

5 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

14 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

23 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

31 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

39 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

48 хв. ago