Стали відомі зарплати в держбанках та НБУ: кому платять мільйони в “Приваті”, “Ощаді” та інших

Голова правління “Привату” Герхард Бьош став найвисокооплачуваним топ-менеджером серед українських державних банків. У липні його заробітна плата перевищила 2,4 млн грн, значно обійшовши інших керівників банківської системи, включаючи голову Національного банку України Андрія Пишного.

Про те, які зарплати отримують керівники державних банків та НБУ, хто їх визначає, чповідомляє OBOZ.UA.

Голова правління ПриватБанку Герхард Бьош – найбільш високооплачуваний менеджер у банківській сфері. Принаймні серед держбанків. У липні він отримав рекордну, навіть порівняно зі своїми власними доходами, зарплату в розмірі 2 млн 472 тис. грн. Для порівняння, це майже на 2 млн грн більше, ніж заробляє колега Бьоша в Укргазбанку.

Ще в червні керівник найбільшого в Україні банку заробив трохи більше ніж 1,1 млн грн. “Розмір винагороди членів Правління, зокрема заохочувальних і компенсаційних виплат, встановлюється Наглядовою радою”, – йдеться в положенні про винагороду в “Приваті”.

До Наглядової ради ПриватБанку входять дев’ять членів: незалежні представники, представники держави від уряду та представники держави від комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Незалежні члени – обрані на прозорих конкурсах фахівці. Більшість із них – іноземці. До речі, в липні зарплата члена Наглядової ради “Привату” коливалась від 580 тис. до 770,8 тис. грн.

Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов стабільно заробляє близько 1,1 млн грн на місяць. Серед топів державних банків він опинився на другому місці за рівнем заробітної плати. Як і у випадку з Бьошем, його зарплата встановлюється рішенням Наглядової ради. Наглядова рада сформована за таким же принципом: із незалежних членів, представників уряду та парламенту (профільного комітету).

Варто зазначити, що, як видно з таблиці, з зарплати банкірів також утримуються податки. З зарплати голови “Привату” – 519 тис. грн за липень, а у його колеги з “Ощаду” – 216,4 тис. грн. Як видно на графіку, востаннє голова Ощадбанку заробляв менше ніж 1 млн грн ще в січні цього року. А починаючи з лютого його зарплата – стабільно шестизначне число.

Віктор Пономаренко, голова правління Укрексімбанку, ще в червні заробив більше ніж 1,2 млн грн і міг би посісти друге місце за рівнем зарплати. Однак за липень банкір заробив лише трохи більше ніж 1 млн грн і поступився Наумову.

Пономаренко в “Укрексімі” – новачок (у графіку зазначена зокрема зарплата попереднього голови правління). Наглядова рада банку обрала його головою правління лише 3 травня 2024-го. Отже, в червні була його перша повна зарплата на новій посаді.

До цього Пономаренко 20 років пропрацював у ПроКредитБанк, в якому з 2012-го обіймав посаду голови правління. Його обрали на незалежному (принаймні так декларують) конкурсі, який проводили за допомогою рекрутингової компанії Odgers Berndtson. До речі, зараз же ця компанія проводитиме пошук членів наглядової ради для “Укртранснафти” (вони виграли тендер на 3,7 млн грн).

Олексій Ступак обійняв посаду голови правління Sense Bank 30 грудня 2023-го. Такий подарунок на Новий рік отримав колишній співробітник “Креді Агріколь Банк”. Щоправда, в банку він працює з червня 2019-го.

Відбір також відбувся із залученням рекрутингової компанії Odgers Berndtson. Однак потрібний кандидат знайшовся в колективі банку. Отже, в липні 2024-го Ступак заробив 908 тис. грн. Серед державних банків голова Sense Bank високою зарплатою не відзначився.

У 2024-му його зарплата жодного разу не досягла шестизначного числа. У червні він заробив 996,7 тис. грн. Але для мільйона йому все ж таки не вистачило кількох тисяч гривень.

Останній серед керівників держбанків – Родіон Морозов з Укргазбанку. До речі, в Україні буквально кілька днів тому з’явився сьомий держбанк – “Мотор-Банк” (його забрали у підсанкційного В’ячеслава Богуслаєва, 85-річного мільярдера, який продовжував постачати військове обладнання в РФ навіть після початку повномасштабної війни). Також державі належить PIN банк. Однак обидва банки нещодавно стали державними, крім того, їхні розміри неможливо порівнювати з п’ятіркою зазначених вище банків.

Родіон Морозов – виконувач обов’язків голови. Ще в липні минулого року Наглядова рада обрала нового голову правління – поляка Піотра Качмарека. Він мав почати роботу одразу після погодження в НБУ, однак уже більш як рік обов’язки голови виконує Родіон Морозов. Його щомісячна зарплата становить 475 тис. грн.

Зарплати в НБУ офіційно не публікують, однак і голова регулятора, і його заступники заповнюють декларації в НАЗК. Андрій Пишний минулого року в середньому заробляв 628,9 тис. грн на місяць. І хоча це висока зарплата, до зарплати голови Ощадбанку (цю посаду колись обіймав Пишний) дохід голови Нацбанку не дотягує.

Перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова, яка пересиділа на своїй посаді вже одного голову, в 2023-му в середньому заробляла 493,8 тис. В.о. голови правління Укргазбанку заробляє менше, ніж перша заступниця голови НБУ. Раніше Рожкова обіймала посаду в.о. голови Платинум Банку. 9 червня 2015 року Рожкова звільнилася з “Платинуму”, а вже наступного дня почала працювати директоркою департаменту банківського нагляду НБУ.

Банк збанкрутів, а Фонд гарантування вкладів через суд домігся визнання колишніх менеджерів, зокрема Рожкової, винними. Вона має компенсувати 1,477 млрд грн збитків. Але навіть із достатньо високою зарплатою Рожкової їй треба жити ще щонайменше 250 років, продовжувати працювати першою заступницею голови правління та всю свою зарплату віддавати в рахунок погашення боргу.

Заступник Пишного Юрій Гелетей у середньому минулого року заробляв 477,7 тис. грн. Гелетей відомий своєю роботою в Мінфіні. З липня 2018 року працював на посаді заступника міністра фінансів України. Зараз його зарплата в рази вища, ніж у міністерстві.

Ярослав Матузка в середньому заробляв 470,9 тис. грн, Андрій Ніколайчук – 484,5 тис. грн, Дмитро Олійник – 527,9 тис. грн, а Олексій Шабан – 473,9 тис. Що цікаво, заступник Пишного Дмитро Олійник у середньому минулого року заробляв навіть більше, ніж перша заступниця Рожкова.

У середньому ж зарплати членів правління НБУ відповідають рівню наглядових рад держбанків, однак не дотягують до рівня зарплат у найбільших державних банках.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

3 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

12 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

20 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

27 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

36 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

45 хв. ago