20 листопада стало днем тривожних новин для Києва. Американське посольство, а за ним і амбасади Італії, Іспанії та Греції оголосили про тимчасове закриття. Причина? Ймовірна масована повітряна атака, яка може обрушитися на українську столицю в будь-який момент. Про це пише EFE та інші джерела.
Посольство Сполучених Штатів в Україні виступило із заявою, яка, як завжди, звучить як підручник з виживання. Дипломати попередили громадян США про необхідність бути готовими до негайного переходу в укриття, як тільки прозвучить сигнал повітряної тривоги. У заяві зазначено, що з міркувань безпеки робота посольства сьогодні призупинена. Втім, це не означає повного паралічу: співробітники продовжують працювати, але в закритому режимі.
Італійська амбасада відреагувала подібно, з акцентом на суворих рекомендаціях для своїх громадян. “Уникайте ризиків, ховайтеся в укриттях і дотримуйтеся всіх заходів безпеки”, – йдеться в заяві. Для тих, хто опинився у скрутній ситуації, посольство надало екстрений номер телефону: +380 (50) 310 21 11.
Посольство Греції обрало мінімалістичний підхід у комунікації, порадивши уникати подорожей і перебувати в безпечних місцях. Здавалося б, стандартні поради, але у ситуації, коли йдеться про можливу ракетну атаку, навіть такі слова звучать як SOS.
Іспанське посольство, за інформацією видання EFE, також повідомило про тимчасове закриття. Дипломати надіслали електронні листи своїм громадянам із порадами дотримуватися максимальних заходів безпеки, дослухатися до сигналів тривоги і бути готовими до будь-якого розвитку подій.
Загроза обстрілів, як пояснив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко, не є несподіванкою. За його словами, росіяни протягом кількох місяців накопичували ракети для серії атак. Йдеться про Х-101, “Калібри”, балістичні ракети, а також готовність авіації й кораблів. Усе це свідчить про те, що РФ має всі ресурси для комбінованих атак з використанням ракет і дронів.
Джерела в дипломатичних колах повідомили Суспільному, що рішення про закриття посольства США пов’язане саме з ризиком масованого нападу, а не з ескалацією ядерної риторики Кремля.
Ситуація загострюється, і ці заяви — нагадування про серйозність безпекової ситуації. Уважність до сигналів тривоги та дотримання порад про укриття є нині не просто рекомендацією, а життєвою необхідністю.
Поки посольства зачинили свої двері, Україна продовжує протистояти загрозам, які вчергове нагадують, що війна триває — не лише на фронті, але й у небі над нашими містами.
Бойові дії в Україні можуть припинитися вже у 2025 році, стверджує The Economist. На думку…
США дали "зелене світло" Україні щодо застосування британських ракет Storm Shadow для ударів углиб російської території.…
У Києві поліція затримала дует шахраїв, які перетворили мобілізацію на свою бізнес-нішу. Двоє чоловіків, віком…
Якщо ви думали, що вже бачили всі несподіванки у платіжках за комуналку, то "ГазМережі" підготували…
Ви коли-небудь дивилися на п'яну людину і думали: "Що ж це за хаос у них…
В Україні несподівано знайшли новий вид "економічного туризму": прописка в Чорнобильській зоні відчуження. Виявляється, це…