Над Києвом пропонують запустити аеростати, що захищатимуть місто від Шахедів

Київ пропонують захистити від атак Шахедів за допомогою новітньої системи спостереження та радіолокаційного виявлення дронів. Її можна розміщувати на літальних апаратах-прив’язних аеростатах. На трос чіплятиметься кабель, який з’єднуватиме їх з командним пунктом напряму. Саме такі апарати вже закуповує Польща, а супротивник використовує подібні аеростати у глибині своєї території з комунікаційною метою.

Зможе “бачити” на 400 км

Ідею про використання для оборони столиці, та й інших міст країни, від атак російськими БпЛА за допомогою літальних апаратів, аеростатів, висловив у коментарі Інформатору авіаційний експерт, колишній інженер з випробувань КБ “Антонов” Костянтин Криволап. Він переконаний, що за умови використання ворогом безпілотників на наднизьких висотах, що зафіксовані останні декілька тижнів, подібний захист покаже свою ефективність. Каже: подібні прив’язні літальні апарати він пропонує вже давно, а у 2016-2017 роках вони вже навіть тестувалися Збройними силами України.

“Це аеростати, що висітимуть над містом. Під ними на платформах стоятиме радар. Такий апарат зможе проводити і радіотехнічну розвідку, і локацію одночасно, зможе “бачити” на 400 кілометрів – і, головне, виявляти дрони з висоти”, – каже Інформатору Криволап.

Аеростати складатимуться, власне, з літальних апаратів, військового радіолокаційного обладнання на платформах під ними, тросів, за допомогою яких ними керуватимуть, а дані – потраплятимуть до військових оперативних пунктів на землі, та лебідки. Вартість такого аеростата без радіолокаційного та іншого обладнання складатиме 15-20 тисяч доларів, а ефективність буде приголомшливою – за його допомогою можна буде “побачити” і безпілотник, і навіть крилату ракету.

“Ми з друзями ще у 2014-2015 роках ходили до Міноборони, казали: давайте зробимо, аеророзвідка підійматиме ці аеростати, бачитиме далеко. Нам сказали, мовляв, їх же зіб’ють. Як? “Підлетять літаками”. В мене тоді не було аргументів, бо ми ще не мали досвіду з цього питання. А зараз ситуація проста: якщо та над Києвом підіймаєш аеростат, то збити його вже буде неможливо, адже ворог не має домінування у повітрі”, – аргументує Костянтин Криволап.

Збити такий апарат майже неможливо

Важливий нюанс: навіть США, зітнувшись з китайським аеростатом (нібито, метеорологічного призначення) у січні 2023-го над власною територією, не змогли збити його одразу. Зруйнувати стратосферний літальний апарат вдалося з кількох спроб, застосувавши спеціальне знаряддя – прості постріли з кулеметів, встановлених на літаках, не заподіяли великої шкоди.

“Це ж не Гінденбург, щоб вибухати. І впасти він не може, буде лише поступово опускатися до землі. Відтак, аеростати фактично не вразливі до ворожих зусиль та надзвичайно ефективні”, – вважає авіаексперт.

Цікаво, що, за словами Криволапа, днями Польща придбала в США одразу чотири подібні аеростати – щоправда, їхня ціна була надзвичайно високою (вся угода “потягнула” на 1,2 млрд доларів). А в Україні навіть працюють компанії, зокрема, з Великої Британії, що можуть надати подібне обладнання. Потрібно лише рішення Повітряних сил про використання, каже фахівець. До речі, РФ, додає він, також використовує аеростати – їх розміщують за 40-50 км до лінії зіткнення, та використовують, як ретранслятори для зв’язку з російськими розвідувальними дронами “Орлан”. 

Коломієць Надія

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

10 хв. ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

1 годину ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

2 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

2 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

2 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

2 години ago