У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано силове затримання чоловіка на Деміївці, що викликає обурення громадськості. На записі видно, як до інциденту залучені поліцейські, працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) та невідомі особи в чорному одязі та панамах.
Відео опублікували у Telegram-каналі Київ ІНФО.
Затримання відбувалося у публічному місці, що привернуло увагу перехожих. Чоловіка намагалися відбити, але їхні спроби були марними. Однією з найбільш вражаючих деталей є заява жінки, яка стверджує, що її вдарив один із працівників ТЦК. Ця інформація викликає занепокоєння щодо застосування сили під час мобілізаційних заходів.
У Київському ТЦК прокоментували інцидент за участю співробітників ТЦК та жінок біля станції метро “Деміївська”. Особливу увагу звернено на те, що представники ТЦК та поліції діяли у рамках закону.
Київський ТЦК та СП прокоментував ситуацію. Фото: Скриншот
За інформацією ТЦК, під час перевірки документів поліцією були виявлені особи, які ухилялися від виконання військового обов’язку. Один із чоловіків намагався чинити опір. Під час спроби його затримання цивільні особи почали опиратися правоохоронцям і військовослужбовцям.
“Один із військовослужбовців, який нещодавно повернувся з зони бойових дій та був поранений, не втримав емоцій і намагався вдарити цивільну особу, яка продовжувала провокувати конфлікт і перешкоджати законним діям правоохоронців”, – зазначено у повідомленні Київського ТЦК і СП.
У зв’язку з цим інцидентом вже розпочато службове розслідування.
У ТЦК пояснили причини затримань чоловіків з оновленими даними
Попри те, що понад 700 тисяч чоловіків оновили свої дані через додаток “Резерв+” або ЦНАП, їхні права та свободи залишилися незмінними. Співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) продовжують затримувати таких осіб і доставляти їх на військово-лікарську комісію (ВЛК).
Начальник служби зв’язків з громадськістю Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко в етері “Радіо Свобода” пояснив, що затримання здійснюється у межах закону та мобілізаційних заходів. Бондаренко наголосив, що для уникнення затримання необхідно мати при собі військовий документ, якого у більшості затриманих не було.
Затримання здійснюють поліція та групи оповіщення, які діють згідно з чинним законодавством. Відсутність документів є правопорушенням, що тягне за собою штраф.
Бондаренко додав, що відсутність актуальних даних про проходження ВЛК навіть після оновлення інших даних у додатку “Резерв+” може стати підставою для примусового доставлення до ТЦК. У таких випадках, якщо людина не має законних підстав на відстрочку, її направляють у навчальний центр.
Оновлення даних через “Резерв+” або ЦНАП не гарантує уникнення мобілізації, якщо відсутні актуальні дані про проходження ВЛК.