У вівторок, 17 грудня, після аварії двох російських танкерів у районі Керченської затоки, величезна кількість мазуту досягла берегів Анапи. Тут розпочалася справжня екологічна катастрофа, на усунення якої може піти до 10 років.
Про це повідомляють місцеві Телеграм-канали. Також фахівці зазначають, що мазут може потрапити до Азовського моря та вбити в ньому все живе.
Відомо, що в Анапі через забруднення узбережжя нафтопродуктами запровадили режим НС. Береги в районі Бугазької коси сильно забруднені мазутом, який потрапив у Чорне море після аварії двох російських танкерів.
Місцева флора вже активно гине — мешканці знаходять на піску птахів, які повністю звкриті мазутом та нерухомо лежать на забрудненому піску. У небезпеці зараз перебувають і всі мешканці Чорного моря.
Також нафтопродукти у великій кількості помічені на берегах Таманського півострова в Анапі. Тут на пляжах видніються величезні плями мазуту.
На місцях розгорнуто оперативні штаби і проводяться операції з ліквідації наслідків. Задіяно сили служб порятунку і МНС, залучено жителів і волонтерів з Анапи.
За попередніми даними, плями нафти вже затягли 35 кілометрів у районі Анапи. На борту танкера “Волгонефть 212”, що розвалився, було близько 4 тонн мазуту. Яка кількість нафтопродуктів реально потрапила до Чорного моря — невідомо.
На думку експертів, на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи, яка зараз розгортається в Чорному морі, може піти до 10 років.
Через розлив нафтопродуктів очікується масова загибель птахів, які “ув’язатимуть” у мазуті. Також забруднений пісок на пляжах необхідно буде збирати та вивозити у величезних кількостях.
Під ударом зараз перебуває й Азовське море. Якщо туди потраплять нафтопродукти, то це буде великим ударом по екосистемі. Постраждає і риба, і водоплавні птахи, і водорості, і навіть донні організми.
При цьому Greenpeace вимагає незалежного розслідування аварії та контролю за ліквідацією забруднення. Без швидкого очищення моря екологічна криза може тривати довгі роки.
Нагадаємо, 15 грудня в Керченській протоці зазнали аварії два російські судна. Йдеться про танкери “Волгонафта 212” та “Волгонафта 239”. Інцидент стався на відстані близько 7 км. від берега. У момент аварії у морі спостерігався сильний шторм. Хвилювання моря сягало 7 балів.
У танкера “Волгонефть 212” хвилями поламало носа, після цього він сів на мілину. А другому судну хвилями розрубало корму, внаслідок чого воно лягло в дрейф.
На борту танкерів могло вміщуватись сукупно до 8 тисяч тонн нафтопродуктів. Частина з них внаслідок аварії вилилася в море.
За останнє століття світ пережив безліч змін: від великих політичних та соціальних трансформацій до технологічних…
Ухилення від мобілізації чи порушення правил військового обліку тягне за собою притягнення до адміністративної, а…
Кабінет міністрів України перенаправив на "Національний кешбек" та "Вовину тисячу" виділені для розмінування гроші. Як повідомив представник…
Під час війни складно думати про свята. Проте Новий рік – це не просто дата,…
У сучасному світі, де медичні технології постійно розвиваються, питання безпеки ліків залишається надзвичайно актуальним. Деякі…
У всіх частинах Сил оборони України зараз нестача людей. Але в деяких підрозділах ситуація критична, що…