Науковці почали випробування на людях індивідуальної вакцини від раку

У Великій Британії триває важливе випробування першої в світі “персоналізованої” мРНК-вакцини проти найнебезпечнішої форми раку шкіри – меланоми. Науковці розпочали останню стадію випробування. Вакцина мРНК-4157 (V940) є індивідуальною терапією – її склад змінюється відповідно до особливостей кожного пацієнта.    

Про це повідомляє BBC

Стів Янг, 52-річний чоловік із британського міста Стівенідж, якому в серпні 2023 року вирізали пухлину зі шкіри голови, є одним із перших пацієнтів, які спробували щеплення.

Стів Янг мав шишку на голові багато років, перш ніж зрозумів, що це рак. Він сказав, що діагноз був для нього “великим шоком”.

“Я буквально провів два тижні, просто думаючи про те, що “ось воно”, – сказав він.

мРНК-вакцина розроблена таким чином, щоб допомогти його імунній системі розпізнати та знищити будь-які залишкові ракові клітини.

Вакцина мРНК-4157 (V940) використовує ту ж технологію, що й вакцини проти Covid-19, і проходить тестування на останній стадії випробувань – III фази.

Для того, щоб персоналізувати вакцину, вчені за допомогою штучного інтелекту аналізують гени із зразка пухлини пацієнта. Результатом стає спеціальний ін’єкційний препарат, що відповідає особливостям злоякісного новоутворенню хворого. Надалі мРНК-4157 (V940) використовують у комплексі з іншими засобами.

“Це абсолютно індивідуально для пацієнта – ми не можемо дати цю вакцину наступному пацієнтові в черзі, оскільки це не спрацює. Ці речі надзвичайно технічні та точно створені для пацієнта”, – каже докторка Хізер Шоу, дослідниця Університетського коледжу Лондона.

Вакцина створена, щоб відповідати унікальній генетичній сигнатурі пухлини окремого пацієнта, і працює, інструктуючи організм виробляти білки або антитіла, які атакують омаркери або антигени, виявлені лише на цих ракових клітинах.

Британська частина міжнародного випробування вакцини має на меті залучити принаймні 60-70 пацієнтів у Лондоні, Манчестері, Единбурзі та Лідсі.

Щоб забезпечити найкращий результат, пацієнти, які беруть участь у дослідженні, мали хірургічно видалити меланому високого ризику протягом останніх 12 тижнів. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Пенсії від 23000 гривень щомісяця: скільки потрібно заробляти в Україні для таких виплат

В Україні пенсії розраховуються на основі кількох факторів, і одним із найважливіших є середній заробіток…

9 хв. ago

Українцям подаватимуть холодну воду по годинах

Українцям починають подавати погодинно не лише гарячу, але й холодну воду. Так, жителям великого українського…

18 хв. ago

Усі будуть “босами”: у Microsoft спрогнозували майбутнє зі штучним інтелектом

У Microsoft упевнені, що в майбутньому ми всі станемо босами завдяки розвитку штучного інтелекту. Софтверний гігант…

26 хв. ago

Мобілізація до 25 років з травня: ТЦК вже готують повістки – вік не перешкода

Україна офіційно продовжила військовий стан до 6 серпня, що означає, що процес мобілізації триватиме протягом…

42 хв. ago

Люди масово приховують проблеми з азартними іграми: названо головну причину

Стигматизація шкоди від азартних ігор у всьому світі заважає гравцям звертатися за підтримкою. В результаті люди масово приховують проблеми…

51 хв. ago

Перші 100 днів Трампа стали подарунком для Кремля: яка небезпека загрожує Україні

Упродовж перших 100 днів другого президентського терміну Дональда Трампа його адміністрація вжила низку рішень, які,…

59 хв. ago