Науковці почали випробування на людях індивідуальної вакцини від раку

У Великій Британії триває важливе випробування першої в світі “персоналізованої” мРНК-вакцини проти найнебезпечнішої форми раку шкіри – меланоми. Науковці розпочали останню стадію випробування. Вакцина мРНК-4157 (V940) є індивідуальною терапією – її склад змінюється відповідно до особливостей кожного пацієнта.    

Про це повідомляє BBC

Стів Янг, 52-річний чоловік із британського міста Стівенідж, якому в серпні 2023 року вирізали пухлину зі шкіри голови, є одним із перших пацієнтів, які спробували щеплення.

Стів Янг мав шишку на голові багато років, перш ніж зрозумів, що це рак. Він сказав, що діагноз був для нього “великим шоком”.

“Я буквально провів два тижні, просто думаючи про те, що “ось воно”, – сказав він.

мРНК-вакцина розроблена таким чином, щоб допомогти його імунній системі розпізнати та знищити будь-які залишкові ракові клітини.

Вакцина мРНК-4157 (V940) використовує ту ж технологію, що й вакцини проти Covid-19, і проходить тестування на останній стадії випробувань – III фази.

Для того, щоб персоналізувати вакцину, вчені за допомогою штучного інтелекту аналізують гени із зразка пухлини пацієнта. Результатом стає спеціальний ін’єкційний препарат, що відповідає особливостям злоякісного новоутворенню хворого. Надалі мРНК-4157 (V940) використовують у комплексі з іншими засобами.

“Це абсолютно індивідуально для пацієнта – ми не можемо дати цю вакцину наступному пацієнтові в черзі, оскільки це не спрацює. Ці речі надзвичайно технічні та точно створені для пацієнта”, – каже докторка Хізер Шоу, дослідниця Університетського коледжу Лондона.

Вакцина створена, щоб відповідати унікальній генетичній сигнатурі пухлини окремого пацієнта, і працює, інструктуючи організм виробляти білки або антитіла, які атакують омаркери або антигени, виявлені лише на цих ракових клітинах.

Британська частина міжнародного випробування вакцини має на меті залучити принаймні 60-70 пацієнтів у Лондоні, Манчестері, Единбурзі та Лідсі.

Щоб забезпечити найкращий результат, пацієнти, які беруть участь у дослідженні, мали хірургічно видалити меланому високого ризику протягом останніх 12 тижнів. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

2 години ago