Стосується всіх: депресія частіше вражає подружжя людей із хворим серцем, вважають учені

Нещодавній аналіз, опублікований у журналі JAMA Network Open, показав, що подружжя людей, які страждають від серйозних серцево-судинних подій, таких як інсульт, серцева недостатність та інфаркт, можуть зіткнутися зі значно підвищеним ризиком розвитку депресії. У дослідженні використовувалися дані 277 142 подружніх пар із програми Японської асоціації медичного страхування, які відстежували стан їхнього здоров’я з 2016 по 2022 рік. У цю програму входить близько 40% дорослого населення Японії працездатного віку. Про незвичайний взаємозв’язок здоров’я подружжя пише The Washington Post.

Дослідники детально вивчили пари, вік яких становив у середньому 58,2 року, де подружжя однієї групи пережило серцево-судинну подію, а іншої — ні. Результати дослідження були вельми серйозними: подружжя тих, хто переніс серцево-судинні захворювання, на 13-14 відсотків частіше страждало від депресії, ніж ті, чиї партнери залишалися здоровими. Що цікаво, цей ризик був ще більш вираженим, якщо серцево-судинна подія була спричинена інсультом або серцевою недостатністю, а не інфарктом, підкреслив один з авторів наукової роботи, професор Косуке Іноуе.

Дослідження виявило небезпечний і прихований психологічний вплив серцево-судинних захворювань не тільки на самих хворих, а й на їхніх партнерів. Науковці зазначили, що подружжя часто має важчі обов’язки з догляду за хворими, а також відчуває підвищене фінансове навантаження і соціальну стигматизацію. Така ситуація, на їхню думку, вимагає більш комплексного підходу до надання медичної допомоги, що включає більш тісну співпрацю між кардіологами та фахівцями з психічного здоров’я, а також посилення підтримки з боку суспільства.

У редакційній статті підкреслюється необхідність проведення ширших досліджень із залученням інших членів сім’ї та осіб, які здійснюють догляд. Вони наголосили на важливості розуміння життєстійкості та стратегій подолання труднощів у тих, хто доглядає за близькими з тяжкими станами здоров’я, і припустили, що дане дослідження має стати закликом до дії зі створення більш комплексних систем догляду та підтримки для тих, хто опинився в таких складних умовах.

Ольга Степанова

Recent Posts

Закордонний стаж зарахують до пенсії: важливий нюанс для тих, хто працював за кордоном

Українці, які працювали за кордоном, отримали можливість зараховувати цей досвід для призначення пенсії в Україні,…

3 хвилини ago

Трамп пригрозив депортацією Маска: чи можливо це юридично

Між Трампом і Маском спалахнув конфлікт через бюджетний закон. Президент США натякнув на можливу депортацію…

9 години ago

У НБУ назвали реальну кількість українців, які виїхали за кордон

На кінець травня 2025 року за межами України через війну перебували понад 5,6 мільйона громадян.…

9 години ago

Ціни на оренду квартир в Україні різко зросли

Оренда квартир в Україні зросла до 13 000 грн, а в деяких містах Заходу й на…

9 години ago

Водіям у Польщі загрожує до 10 років в’язниці за небезпечну їзду

У Польщі суттєво посилюють покарання для водіїв, які створюють небезпеку на дорогах. Парламент країни схвалив…

9 години ago

Російські еліти шукають наступника Путіна — РНБО

Російські еліти вже розмірковують над майбутнім країни після Володимира Путіна, проте основа системи залишається незмінною…

9 години ago