Стосується всіх: депресія частіше вражає подружжя людей із хворим серцем, вважають учені

Нещодавній аналіз, опублікований у журналі JAMA Network Open, показав, що подружжя людей, які страждають від серйозних серцево-судинних подій, таких як інсульт, серцева недостатність та інфаркт, можуть зіткнутися зі значно підвищеним ризиком розвитку депресії. У дослідженні використовувалися дані 277 142 подружніх пар із програми Японської асоціації медичного страхування, які відстежували стан їхнього здоров’я з 2016 по 2022 рік. У цю програму входить близько 40% дорослого населення Японії працездатного віку. Про незвичайний взаємозв’язок здоров’я подружжя пише The Washington Post.

Дослідники детально вивчили пари, вік яких становив у середньому 58,2 року, де подружжя однієї групи пережило серцево-судинну подію, а іншої — ні. Результати дослідження були вельми серйозними: подружжя тих, хто переніс серцево-судинні захворювання, на 13-14 відсотків частіше страждало від депресії, ніж ті, чиї партнери залишалися здоровими. Що цікаво, цей ризик був ще більш вираженим, якщо серцево-судинна подія була спричинена інсультом або серцевою недостатністю, а не інфарктом, підкреслив один з авторів наукової роботи, професор Косуке Іноуе.

Дослідження виявило небезпечний і прихований психологічний вплив серцево-судинних захворювань не тільки на самих хворих, а й на їхніх партнерів. Науковці зазначили, що подружжя часто має важчі обов’язки з догляду за хворими, а також відчуває підвищене фінансове навантаження і соціальну стигматизацію. Така ситуація, на їхню думку, вимагає більш комплексного підходу до надання медичної допомоги, що включає більш тісну співпрацю між кардіологами та фахівцями з психічного здоров’я, а також посилення підтримки з боку суспільства.

У редакційній статті підкреслюється необхідність проведення ширших досліджень із залученням інших членів сім’ї та осіб, які здійснюють догляд. Вони наголосили на важливості розуміння життєстійкості та стратегій подолання труднощів у тих, хто доглядає за близькими з тяжкими станами здоров’я, і припустили, що дане дослідження має стати закликом до дії зі створення більш комплексних систем догляду та підтримки для тих, хто опинився в таких складних умовах.

Ольга Степанова

Recent Posts

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

6 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

13 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

22 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

31 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

39 хв. ago

Снігу по пояс і мінус 15: Погода на вихідні влаштує українцям “апокаліпсис”

У п'ятницю, 22 листопада, Карпати покрив рясний снігопад, на горі Піп Іван Чорногорський випав сніг…

48 хв. ago