Допоможе фальшива ДНК: відкрили спосіб приборкати агресивні типи раку

В рамках революційної розробки вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування. Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами

Про результати дослідження інформує журнал Nature.

Команда протестувала 39 різних типів пухлин у майже 15 тисяч пацієнтів із Великої Британії. Вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування.

Надія для подолання агресивних типів раку

Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами раку.

Значним досягненням у лікуванні раку стала розробка вченими нового препарату з використанням технології екологічної ДНК (еДНК). Цей інноваційний препарат призначений для вибіркового впливу на уражені клітини та їх знищення, а також для запобігання швидкому виникненню резистентності пухлин.

Що виявили вчені

Більшість генів у клітинах людини містяться у 23 парах хромосом, які розташовані всередині клітинного ядра. Але іноді фрагменти відриваються від хромосом і утворюють кола екДНК, які розташовані окремо від хромосом.

Зауважте. Раніше екДНК вважалася рідкісною та несуттєвим факторм у розвитку раку, та згодом вчені виявили, що 17,1% пухлин містили екДНК. Зокрема, хибний генетичний матеріал частіше трапляється в окремих формах раку грудей, мозку та легенів.

Значним досягненням у дослідженні раку стало те, що коли ракова клітина ділиться, кожна дочірня клітина, як правило, успадковує однакову кількість хромосом. Однак, якщо вихідна ракова клітина має кілька копій позаклітинної ДНК (еДНК), вони можуть розподілятися нерівномірно під час клітинного поділу. Це явище сприяє збільшенню генетичного різноманіття серед ракових клітин, що в кінцевому підсумку підвищує їхню стійкість до протиракової терапії.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

7 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

16 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

24 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

32 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

41 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

49 хв. ago