Categories: Фінанси

Підвищення податків: Гетманцев назвав повний перелік нових ставок

29 серпня Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Про це повідомив очільник комітету Данило Гетманцев.

Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема: 

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку III групи;
  • встановлення військового збору для ФОП – платників єдиного податку І, II та IV групи на рівні 10% мінімальної ЗП. Визначено, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
  • встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
  • вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;
  • щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

“Окрім того, передбачається розробка окремого законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень від військового збору до спецфонду Держбюджету з метою їх цільового спрямування на потреби безпеки та оборони”, – зазначив Гетманцев.

Варто зазначити, що законопроєкт N11416-д був ретельно переписаний кілька разів. Спочатку проти його прийняття виступив бізнес. Позицію підприємців підтримав президент Зеленський. Законопроєкт був ретельно переписаний з урахуванням зауважень бізнесу. Але тут його розкритикували Мінфін та НБУ на засіданні комітету 28 серпня.

“Була тяжка дискусія з вилучення норми про податок 50% на банки. Депутати виступили за. Проти виступив НБУ, Мінфін та говорять категорично проти МВФ. Говорять, що доведеться докапіталізовувати банки та неможливо буде залучити 385 млрд грн на ринку до кінця року. Домовились повернутися до цього у другому читанні. Зі змін на комітеті – додали 1% для юросіб ФОПів 3 групи. Я інтерпретую відповідь Мінфіну, що буде дуже важко звести бюджет з 30 млрд грн зі 125 які запитував Мінфін. В наступному лише 127 з 340 млрд грн. Це теж велика проблема”, – зазначив заступник фінансового комітету Ярослав Железняк.

Нардеп назвав місця, де влада буде шукати гроші: 

  • передивитися видатки та скоротити їх
  • додаткова економія від реструктуризації зовнішніх боргів
  • залучити 385 млрд грн (220 млрд чистими) на внутрішньому ринку до кінця року.

“З відповідей я прям впевнений, що ми зараз робимо помилку. Так, податки підвищувати погане рішення – але зараз це просто поїздка на великій швидкості з закритими очима у прірву. І дуже скоро це стане очевидним”, – зазначив Железняк.

І нарешті 29 серпня після гарячих суперечок нардепи склали остаточний варіант законопроєкту, за який мають проголосувати народні депутати на сесії. Голосування у залі заплановане вже на початку вересня.

Ольга Степанова

Recent Posts

Невидима загроза в склянці: що ви насправді п’єте разом із водою

Мікроскопічні частинки пластику — мікропластик — усе частіше виявляють у воді, повітрі та навіть у наших тілах.…

11 хв. ago

Чоловікам 18–60 стало простіше: Україна змінила правила видачі паспортів за кордоном

Українським чоловікам віком 18-60 років, які перебувають за кордоном, стало простіше оформити паспорт. Кабінет міністрів України…

22 хв. ago

За ухилення від мобілізації позбавлять всього: гроші, автомобілі та навіть житло будуть вилучені

Громадяни України, які ухиляються від мобілізаційних зобов'язань, можуть зіткнутися не лише з грошовими штрафами, а…

26 хв. ago

Росія експортує нафту попри санкції: Індонезія стала ключовим маршрутом

В умовах західних санкцій Росія шукає альтернативні маршрути для експорту нафти і нафтопродуктів, повідомили у…

37 хв. ago

НБУ назвав головну помилку з карткою: вона вже коштувала українцям мільярди

Незважаючи на зменшення кількості шахрайських операцій з платіжними картками у 2024 році, сума збитків від…

42 хв. ago

Українців змусять заплатити до 25 500 гривень за «неправильну» музику в авто

Українські автомобілісти незабаром зіткнуться з масовими штрафами за публічне відтворення російської музики у своїх автомобілях.…

45 хв. ago