Україні не вистачає десь декілька сотень мільярдів гривень на військові видатки цього року і урядовці просувають ідею кешбеку. Для цього прийдеться відстежувати всі транзакції українців. Про це пише нардеп Ярослав Железняк 29 квітня у своєму телеграм-каналі.
За словами Ярослава Железняка, ідея кешбеку «максимально тупа, пуста, безглузда навіть у мирний час».
«Вже нарешті зрозуміли, що міжнародники ніколи на таку єресь грошей не дадуть, тому знайшли нерозподілені 3-10 млрд грн у бюджеті і швидко хочуть їх на це свято популізму спустити. Максимально тупа, пуста, безглузда ідея навіть у мирний час. Хоч самі вже визнають, що ніякого ефекту це не дасть», – написав він.
І наводить приклад того, що аби отримувати кешбек від держави, людина має “прикріпити” в “Дії” одну зі своїх банківських карток та надати державі дозвіл на те, аби вона бачила усі транзакції з неї.
«Пояснюю – це можливість податкової бачити всі транзакції без обмеження банківської таємниці», – зауважив Железняк.
Він додав також, що більше ніж переконаний, що десь з середини літа Україні доведеться вносити зміни у Бюджет 2024. І там знаходити додаткові гроші на необхідні видатки. В першу чергу військові.
«А враховуючи, що брати ці гроші в такому обʼємі не так вже де і є, то доведеться скорочувати певні видатки», – припустив нардеп.
В Україні вже цього року має запрацювати програма національного кешбеку “Купуй українське”. За нею громадяни України зможуть отримувати частину коштів, витрачених на товари українських виробників. Про це 26 лютого заявив президент Володимир Зеленський.
За його словами, держава має зробити все можливе, щоб якомога більше українських підприємств могли зберегти й масштабувати свою роботу. Тож він доручив Кабміну розробити декілька практичних кроків. Один з них – український кешбек “Купуй українське”.
Для того, щоб отримувати кешбек від держави за купівлю українських товарів, необхідно буде відкрити нову банківську картку і купувати товар, позначений маркером «Зроблено в Україні». Кошти з нової банківської карти можна буде витратити лише на такі ж товари, позначені маркером «Зроблено в Україні».
Поки невідомо, чи буде сума кешбеку обмежуватися. Наприклад, декотрі банки, які пропонують своїм клієнтам кешбек, обмежують максимальну суму.
Ще один нюанс — питання верифікації. Тобто як держава знатиме, що конкретний громадянин купив якісь товари саме за програмою «Зроблено в Україні». Чи треба за них розраховуватися тією спеціальною карткою, на яку виплачуватиметься кешбек, чи треба подавати заявку через «Дію», чи контроль ляже на плечі банків-партнерів — відповідь стане зрозумілою після презентації програми.
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…