Categories: Фінанси

Ці гроші банки не візьмуть: які долари можуть стати проблемою при обміні

Банки та обмінні пункти в Україні мають право відмовитися від прийому певних купюр іноземних валют, включаючи долари США, якщо вони не відповідають вимогам щодо якості. Це цілком законно і узгоджується з чинними правилами, які передбачають відмову у разі пошкоджень банкнот.

Які банкноти можуть не прийняти

Національний банк України (НБУ) уточнює, що йдеться про купюри, які мають пошкоджені елементи дизайну або захисту. До таких належать банкноти з порушеннями друку, змінами кольору паперу або зображень. Також банки можуть відмовитися приймати:

  • порвані або різані купюри;
  • обпалені, старі чи гнилі банкноти.

У серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, проте за цю послугу доведеться заплатити. Водночас зім’яті, злегка забруднені або потерті долари повинні прийматися до обміну, як повідомляють у НБУ. Також банк може відмовити у разі загального забруднення, особливо якщо ці дефекти помітні в ультрафіолетових променях.

Що робити, якщо відмовляють у прийомі

НБУ підкреслює: банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу або року випуску справжніх банкнот іноземної валюти, якщо вони перебувають у належному стані. Тобто старі купюри, але в хорошому стані, українські банки повинні приймати. Відмова у прийомі таких купюр — привід звернутися на гарячу лінію НБУ зі скаргою.

Поради для користувачів обмінників

Перед тим як скористатися послугами обмінного пункту, важливо переконатися в його легальності. На сайті НБУ можна знайти перелік всіх фінансових установ, які мають ліцензію на обмін валют. Обов’язково перевірте, чи зареєстрований обмінник за вказаною адресою та чи співпадає юридична назва на реєстраційних документах і ліцензії з тією, що вказана на сайті. Завжди вимагайте чек після проведення операції.

Користування послугами банків

У банках можуть пропонувати менш вигідний курс, однак вони мають надійнішу інфраструктуру. Випадків відкриття фейкових відділень банків для обману клієнтів та продажу фальшивих доларів не зафіксовано. Якщо плануєте купувати значну суму валюти, варто заздалегідь замовити її телефоном. Наприклад, якщо сума перевищує 400 тисяч гривень в еквіваленті, вам можуть вимагати підтвердження джерела доходу.

Представник одного з банків зауважив, що скарги здебільшого стосуються стану банкнот або року їх випуску, але наголосив, що у касі банку ви точно не купите фальшивку або банкноту, яка не відповідає вимогам центробанку.

Романчук Микола

Recent Posts

Названо 10 місць відпочинку в Європі, куди краще не потикатися цього літа

Популярні місця відпочинку по всій Європі запроваджують антитуристичні обмеження в боротьбі за поліпшення життя своїх розгніваних місцевих…

6 години ago

В Україні готують новий податок: за що ще доведеться платити

Верховна Рада готується запровадити оподаткування доходів, отриманих українцями від операцій із криптовалютою. За словами голови парламентського фінансового…

6 години ago

Комунальні платіжки заберуть на 1000 грн більше: за що доведеться доплатити у травні

Тарифи на основні комунальні послуги залишаються незмінними після 30 квітня. Але все ж таки в…

6 години ago

Стосується доларів, на яких є дивні позначення чи штампи: озвучено попередження

Частина доларів, які українці можуть зберігати вдома, мають печатки або інші дивні позначення. Проблема виникає…

6 години ago

Штрафи за шини та позбавлення прав: автомобілістів попередили

З підвищенням температури автовласникам по всій Україні нагадують про важливість переходу із зимових шин на…

6 години ago

Українцям роздадуть майже по 11 тисяч гривень: хто у списках на виплати

Українці, які через війну опинилися у складних обставинах, можуть претендувати на одноразову допомогу у розмірі…

6 години ago