Обсяг міжнародних резервів України за підсумками жовтня 2023 року скоротився на 0,5%, і тепер становить 38,7 мільярда доларів (а було 38,9 мільярда), оскільки скоротилася міжнародна фінансова підтримка.
Про це свідчать дані на сайті Національного банку України (НБУ).
За даними регулятора, чистий продаж валюти в листопаді теж знизився, становивши 2,45 мільярда доларів (зниження становило 25%). Також відчутно впали надходження на рахунки українського уряду від міжнародних партнерів. Як повідомляють у НБУ, протягом останнього місяця осені як фінансову підтримку Україні виплатили трохи більше 2 мільярдів доларів. Гроші надходили від:
- Євросоюзу — 1,64 мільярда доларів;
- Світового банку — 403,8 мільйонів доларів (більша частина суми — під гарантії Великої Британії);
- розміщення валютних облігацій — 286,9 мільйона доларів.
При цьому уряд сплатив борги на суму в 109,2 мільйона доларів, і окремо виплатив Міжнародному валютному фонду (МВФ) ще 250,3 мільйона доларів. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) збільшила вартість міжнародних резервів України на 283,8 мільйона доларів, зазначають у Нацбанку.
Утім, хоч міжнародні резерви України і скоротилися, їхній обсяг усе ще залишається на досить високому рівні. За даними Нацбанку, їхній обсяг забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту.
Яку підтримку від партнерів Україна розраховує отримати у 2024 році
Після повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну фінансова система отримувала потужну зовнішню грошову допомогу, яка триває й досі. На цю підтримку український уряд розраховує і наступного року, оскільки війна з Росією триває. Так, як пояснив раніше Фокусу економіст Центру економічної стратегії Максим Самойлюк, що в держбюджет на 2024 рік закладено близько 46,2 мільярда доларів іноземної фіндопомоги (якщо рахувати за курсом 36,6).