Люди намагаються створити достатньо вправних роботів, які могли б узяти на себе частину нашої роботи. Наприклад, домашнє прибирання, приготування їжі, покупки й перенесення важких речей, а також навчання дітей. На цьому шляху інженери проєктують машини, здатні виконувати ті чи інші окремі функції. Одна з таких минулого тижня зіграла симфонію разом із оркестром.
Робота-віолончеліста спроєктував і зібрав дослідник Фредрік Ґран. У цій конструкції він поєднав промислові роботизовані руки та надруковані на 3D-принтері деталі, пише Futurism.
За словами шведського композитора Якоба Мульрада, це перший випадок в історії музики, коли робот здійснив такий подвиг. Власне, машина зіграла твір самого Мульрада на початку цього місяця разом із симфонічним оркестром Мальме у концертному залі Malmo Live Concert Hall.
В основі програмного забезпечення робота лежить штучний інтелект, запрограмований і спеціально навчений для цього випадку.
Як робот грав на віолончелі: відео
Мульрад каже, що дізнався про роботу Ґрана й зацікавився нею:
Він фактично працював з двома промисловими роботами-маніпуляторами, які могли грати на віолончелі. І я подумав, що це дуже цікаво, тому що, очевидно, є багато піаніно, що грають самі по собі, але струнний інструмент дуже складний. Тож ні було дуже цікаво, як він насправді працює. І я запитав його, чи робот-віолончель коли-небудь раніше грав з оркестром. Він відповів, що ні,
– сказав композитор.
Мульрад відомий тим, що поєднує класичну музику з сучасними мотивами. Він каже, що написання музики для робота допомогло йому дослідити свою творчість з іншого боку: “Для мене, як для композитора, це свого роду звільнення — вийти за межі людської анатомії, коли ти думаєш про те, що написати для віолончелі”.
Митець згадав про те, що використання штучного інтелекту — це “те, що розглядається для майбутніх проєктів”. Він не вдавався в деталі, тому незрозуміло, що мав на увазі. Ймовірно, подібні шоу влаштовуватимуть і надалі. Попри це він каже, що не бачить світу, в якому людей-музикантів замінять боти.
Серед яскравих фільтрів та відфотошоплених фотографій в Instagram чи TikTok з’являються користувачі, які роблять зосереджуються…
Нова влада Німеччини скасовує розпорядження колишнього кабінету міністрів від 2015 року, що дозволяє прохачам притулку…
Голова оборонного комітету Верховної Ради Олександр Завітневич прямо визнав: система мобілізації в Україні буксує. Не вистачає…
Індійські винищувачі могли бути збитими новою ракетою великої дальності PL-15E, носіями якої виступає китайський винищувач…
Після інавгурації Дональда Трампа Меланія Трамп рідко з’являється у Вашингтоні, віддаючи перевагу проживанню в Трамп-тауері…
Зараз проглядається сценарій, коли удари далекобійними дронами по Росії можуть стати якщо не визначальним, то…