Categories: Бізнес

Усіх ФОПів в Україні знову зобов’яжуть платити ЄСВ: які суми

З 2025 року ФОПи знову будуть зобов’язані сплачувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок), що відновитьдовоєнну систему оподаткування.Мінімальний ЄСВ становитиме до 1760 грн на місяць, а для першої групи ФОП податок становитиме 302,8 грн на місяць, для другої групи – 1420 грн.

Про це повідомила членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з 1 березня 2022 року було ухвалено рішення про тимчасове звільнення підприємців від обов’язкової сплати ЄСВ.

Відповідно до пункту №3 прикінцевих положень, усі ФОПи отримали право не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати внесок за себе до закінчення війни і ще протягом 12 місяців після її завершення. Ця міра була прийнята з метою полегшення фінансового навантаження на підприємців у складний період.

Проте, ФОПи могли продовжувати сплачувати ЄСВ на добровільній основі, і податкова неодноразово наголошувала, що сплата цього внеску безпосередньо впливає на зарахування страхового стажу, який важливий для майбутнього пенсійного забезпечення. У разі несплати страхові періоди не враховуватимуться, що може позначитися на тривалості трудового стажу та розмірі пенсій у майбутньому.

З 2025 року, після завершення дії тимчасових пільг, підприємці знову будуть зобов’язані сплачувати ЄСВ. Таким чином, держава поступово повертається до звичайного режиму функціонування податкової системи, що дасть змогу стабілізувати пенсійний фонд і забезпечити додаткові надходження до бюджету.

Суми ЄСВ прив’язані до мінімальної заробітної плати, яка в 2024 році була підвищена у два етапи. Мінімальна зарплата зросла до 8000 грн, а це означає, що мінімальний розмір ЄСВ для підприємців також зріс:

  • з січня по квітень мінімальний ЄСВ становить 1562 грн на місяць або 4686 грн на квартал;
  • з квітня по січень 2025 року мінімальний розмір ЄСВ збільшиться до 1760 грн на місяць або 5280 грн на квартал.

На 2025 рік передбачається, що ці показники залишаться такими ж, оскільки підвищення соціальних стандартів не планується. У 2024 році також мають відбутися важливі зміни в оподаткуванні фізичних осіб-підприємців.

Податковий комітет Верховної Ради України вже схвалив до повторного першого читання урядовий законопроект №11 416-д, що передбачає підвищення податків для різних категорій підприємців і фінансових установ. Серед основних нововведень:

  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
  • збільшення податків для ФОП першої та другої груп;
  • авансові внески для автозаправних станцій;
  • 1% єдиного податку для всіх форм ФОП третьої групи;
  • 25% податку на прибуток для фінансових установ;
  • введення щомісячної звітності з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) для підприємств, що мають економічне бронювання;
  • 50% податку на прибуток банків у 2024 році.
Ковальчук Світлана

Recent Posts

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

8 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

16 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

36 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

44 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

51 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

1 годину ago