Categories: Авто

Експерти пояснили, як уникнути шахрайства під час купівлі вживаного авто

Експерти поділилися порадами з визначення типових схем шахрайства та захисту від втрати грошей. Про це повідомили експерти з компанії аналітики автомобільних даних carVertical.

Передоплата

Українців попереджають, що шахраї розміщують автомобільні оголошення, що мають вигляд вигідної пропозиції. Потім шахраї кажуть потенційному покупцеві, що автомобіль знаходиться далеко, пропонуючи переказати гроші до показу транспортного засобу. Часто вони імітують наявність інших зацікавлених покупців, щоб створити відчуття терміновості. Після переказу грошей, вони переводять їх у готівку та видаляють оголошення, зникаючи з поля зору.

Фальшиві сайти автодилерів

Шахраї також створюють фальшиві сайти автодилерів, де розміщують привабливі пропозиції. Ці сайти часто схожі на відомі дилерські мережі чи бренди та використовують майже ідентичні посилання. Щойно клієнти знайдуть ці пропозиції та зв’яжуться з так званим продавцем, їх часто одразу просять внести передоплату – і як наслідок втратити власні гроші. 

“Покупцям завжди слід звертати пильну увагу на будь-який сайт, де вони віддають гроші: якщо угода виглядає надто добре, щоб бути правдою, ймовірно, так і є”, – йдеться в повідомленні.  

Маскування факту імпорту авто

Експерти відмічають, що інколи продавці уникають згадки про закордонну історію авто. Навіть якщо автомобіль ввезений 5 чи 8 років тому, це цінна інформація, що може бути важливою для прийняття рішень. Імпорт авто відносно простий і недорогий, тож немало автомобілів, що придбані в одній країні, врешті-решт опиняються в іншій. Однак, під час перетину кордону, можливі маніпуляції з пробігом та приховування деяких пошкоджень.

Facebook Marketplace

Виставлення фальшивих запчастин на продаж дуже популярне явище на Facebook Marketplace – досить часто хтось розміщує комплект коліс або рідкісне обважування для популярного авто, щоб створити ілюзію вигідної угоди. Вони просять покупця переказати гроші, а потім зникають. Експерти попереджають, що Facebook Marketplace має слабкий контроль якості та не має служби підтримки, тому покупці мають бути обережними та передавати гроші лише після особистого огляду товару.

Махінації з одометром

Скручування пристрою для вимірювання відстані, що подолав транспортний засіб, практикують шахраї, які хочуть штучно підвищити вартість авто на продаж. На старих автомобілях це робиться механічно, а на нових – через під’єднання діагностичних пристроїв. Махінації з одометром створюють враження, що авто фактично проїхало меншу відстань. Водій ризикує придбати автомобіль з механічними проблемами, що коштує набагато менше, ніж було заплачено.

Приховані пошкодження

Іноді продавці не надають подробиць про історію пошкоджень авто, а єдиний спосіб дізнатися про це є перевірити історію. Купівля вживаного авто з серйозними пошкодженнями в минулому може зрештою обійтися покупцеві в чималу суму на ремонт. Не кажучи вже про те, що транспортний засіб може мати структурні пошкодження, що загрожують його безпеці.

Фальшивий звіт про історію транспортного засобу

Іншою схемою є те, що деякі шахраї підробляють звіти про історію транспортних засобів, щоб довести покупцям, начебто авто на продаж не має недоліків. Якщо звіти про історію надруковані, а не згенеровані на місці, деякі важливі події можуть бути видалені. Тож покупці мають самостійно генерувати звіт про історію, щоб не стати жертвою афери.

Колишні автомобілі напрокат і таксі

Зазвичай слід уникати авто з компаній каршерингу та служби таксі, адже вони, найімовірніше, зношені та стали “грошовою ямою”. Проте продавці не завжди інформують покупців про таке використання транспортних засобів. Експерти відмічають: 

“Вживані прокатні авто мали набагато більше холодних запусків – двигун та деякі інші компоненти можуть бути зношені та не настільки надійні, як слід. Ба більше, таксі часто мають більший пробіг і їх можна визначити за зношеним салоном – особливо на задніх сидіннях. Оскільки більшість таксі їздять містом, покупцям рекомендується оглядати такі авто з особливою увагою до стану гальмівної системи та компонентів підвіски”.

Викрадені авто

Майже всі викрадені транспортні засоби потрапляють на чорний ринок запчастин, але іноді вони можуть опинитися в оголошеннях з продажу чи в соціальних мережах. Придбання викраденого транспортного засобу призведе до втрати днів, якщо не тижнів, на спроби повернути гроші. Перевірка історії покаже, чи був автомобіль у розшуку як викрадений.

Підозрілі платіжні схеми

Шахраї можуть заявити, що не приймають банківські перекази, але віддають перевагу оплаті через такі сервіси, як Western Union. Це миттєвий сигнал тривоги, адже аферисти можуть створити фальшиві посвідчення особи та отримати гроші, так і не показавши справжній автомобіль.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

На водіїв в Україні чекають суттєві зміни: що зміниться

На водіїв в Україні чекають суттєві зміни - з 1 січня 2025 року зростуть суми відшкодування…

7 хв. ago

“Fuck”: у німецькому виданні Die Zeit відреагували на перемогу Трампа на виборах

Дональд Трамп переміг на виборах США та став резидентом держави. Німецьке видання відреагувало на його…

15 хв. ago

Що відомо про наслідки атаки “Шахедів” у Києві

У Києві в результаті дронової атаки цієї ночі фіксують падіння уламків ворожих повітряних цілей у…

21 хв. ago

“Я продавала ліжка, а тепер тестую секс-іграшки і мені весело”: жінка відверто поділилася секретами своєї роботи

Саманта Маршалл вирішила кардинально змінити своє життя й у цьому їй допомогла нова робота. 32-річна…

24 хв. ago

Фітнес після 50: яких шкідливих звичок варто уникати

Після 50 років критично важливо забезпечити правильний підхід до тренувань, щоб досягати своїх фітнес-цілей без…

33 хв. ago

У 2025 році тариф на електроенергію знову підвищать: скільки доведеться платити за кіловат

Очікується, що наступного року тарифи на електроенергію в Україні зростуть у середньому до 6,5 гривень…

42 хв. ago