У розпеченому на сонці авто деякі побутові речі перетворюються на джерело небезпеки. Вибухнути може навіть те, що зазвичай вважається безпечним.
Липень — один із найспекотніших місяців в Україні, й температура всередині припаркованої автівки здатна стрімко зрости до критичних значень. Через це деякі предмети в салоні можуть не просто зіпсуватись, а й спричинити вибух чи пожежу, – пише IFLScience.
Серед потенційно небезпечних речей — звичайна пляшка води. Пластик під дією сонця може виділяти токсичні сполуки у вміст, а сама пляшка — сфокусувати світло, як лінза, і стати причиною займання. У разі з газованою водою ризик ще вищий: через розширення газів під тиском посудина може розірватись.
Не менш небезпечними є аерозольні балончики. Висока температура спричиняє зростання тиску всередині, і це може завершитися вибухом просто у салоні. Особливо, якщо балон містить легкозаймисту речовину.
До групи ризику також належать сонцезахисні креми та ліки. Вони швидко псуються під дією спеки, а якщо є герметично незакритими, можуть витекти та пошкодити обшивку авто. Рекомендується зберігати їх у термостійких контейнерах, подалі від прямих променів.
Окрему увагу варто приділити електроніці — смартфонам, планшетам, плеєрам. Їхні батареї не витримують перегріву, що може призвести до виходу з ладу або навіть займання. Під впливом спеки також деформуються сонцезахисні окуляри — зокрема оправа та захисне покриття лінз.
Щоб уникнути ризиків, фахівці радять не залишати авто під відкритим сонцем. За можливості краще паркуватися в тіні або скористатися підземним паркінгом — це убезпечить і салон, і речі всередині.